News will be here
Lexus Tennis Talents by Legia – wsparcie w walce o tenisowe trofea

Projekt Lexus Tennis Talents by Legia zapewni trójce nastoletnich zawodników kompleksową opiekę zarówno w aspekcie tenisowym, jak i motorycznym. Klub, który reprezentują, zapewni im dostęp do kortów, sal treningowych, a także do strefy odnowy biologicznej. Wszystko po to, by dzięki swojej determinacji mogli osiągnąć wymarzone pierwsze podium.

Japoński producent wierzy w młodych

Lexus Tennis Talents by Legia, fot. Lexus Polska
Konferencja powołująca do życia projekt Lexus Tennis Talents by Legia, fot. Lexus Polska

Lexus praktycznie od zawsze angażuje się w rozwój młodych sportowców. Przedstawiciele japońskiej marki doceniają w zawodnikach ich ciężką pracę, talent, dążenie do osiągania najlepszych wyników. Dzięki kompleksowemu wsparciu polski oddział marki chce, by rodzimy sport istniał na międzynarodowych arenach, a sami zawodnicy stali się inspiracją dla tych, którzy nie wierzą w siebie, a także nie ujawniają swoich umiejętności. Lexus uważa tenis za elitarną dyscyplinę, dlatego chce pomagać młodzikom prospołecznie, a nie komercyjnie.

Nie ma takiego projektu, z którego cieszyłbym się bardziej niż Lexus Tennis Talents by Legia. Nie traktujemy go jako produktu komercyjnego, ale prospołecznie. W dzisiejszym świecie sportu dotarcie do najwyższego poziomu jest bardzo trudne. Tenis jest elitarny, a my jako elitarna marka chcemy go wspierać. Dzieci muszą mieć przede wszystkim świetne warunki i bardzo dobrych trenerów. Najlepsi tenisiści znajdują się pod najlepszą opieką. Stworzymy zespół, który będzie w stanie zapewnić naszym juniorom drogę do spełnienia ich marzeń.

– Jacek Pawlak, Prezydent Toyota Motor Poland i Toyota Central Europe

Producent z kraju Kwitnącej Wiśni jak widać doskonale rozumie to, że osiągnięcie mistrzostwa to wiele wyrzeczeń. Taką samą myślą kieruje się w tworzeniu nowoczesnych rozwiązań w swoich samochodach. Koncern od lat inwestuje miliony euro w prace zarówno nad systemami hybrydowymi, jak i napędem wodorowym.

Sportowe emocje i adrenalina

Charakterystyczne logo Lexusa przez ostatnich kilkanaście lat pojawia się na największych imprezach sportowych. Marka jest partnerem Turnieju PEKAO Szczecin i Pucharu Davisa, był też partnerem turniejów Fed Cup i Challengera BNP Parisbas Polish Open w Sopocie, a także ostatniego warszawskiego WTA Polsat Warsaw Open.

Japoński producent wspiera także młodzieżowy turniej Bogdana Tomaszewskiego i Lexus Biznes Cup. Oczywiście na tej liście nie może również zabraknąć spotkań w ramach Marcin Gortat Camp. Lexus wiele inwestuje w popularyzację tenisa. W 2012 roku podpisał umowę z Agnieszką Radwańską, która doszła do finału w Wimbledonie. W 2020 roku producent wspierał natomiast Igę Świątek. Młoda zawodniczka wygrała wówczas w Wielkoszlemowym Roland Garros.

Legia i Lexus wparciem w drodze na szczyt

Lexus Tennis Talents by Legia, fot. Lexus Polska
Lexus Tennis Talents by Legia, fot. Lexus Polska

Projekt zainicjowany wraz z Legią to bardzo duża szansa dla młodych, dobrze zapowiadających się zawodników. W ramach tej współpracy otrzymają oni profesjonalne wsparcie najlepszych trenerów, fizjoterapeutów czy dietetyków. Zawodnicy będą więc pracować i rozwijać swój talent w bardzo komfortowych warunkach. To ważne, by ambitni sportowcy mieli poczucie, że na każdym korcie świata mają za sobą potężne wsparcie i wiernych kibiców, którzy zawsze będą za nich trzymać kciuki.

Współpraca z Lexusem sprawi, że stworzymy coś wyjątkowego. Nasi najlepsi zawodnicy otrzymają wsparcie i będą mogli budować swoją przyszłość, a także historię Legii. Jest to świetny początek do wykreowania czegoś pięknego w polskim tenisie. Chciałbym podziękować prezesowi Toyoty Jackowi Pawlakowi za naszą współpracę. Jesteśmy sprawdzonymi partnerami i bardzo to doceniamy. Gratuluję także młodym zawodnikiem. Mam nadzieję, że będzie to dla nich przełomowy moment.

– Dariusz Mioduski, Prezes Legii Warszawa

News will be here