News will be here

Po świetnym roku 2019 trudno sobie wyobrazić, by Lexus miał nie rozwijać swojej sieci dealerskiej w Europie. Japońska marka w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy zyskała na Starym Kontynencie spore grono klientów. Niemały wpływ na poprawę wyników sprzedażowych mieli natomiast Polacy, którzy coraz bardziej chwalą sobie atrakcyjne wizualnie, ale przede wszystkim niezawodne hybrydy. W nowym salonie Lexus Trójmiasto przyjdzie im jednak doświadczyć czegoś na naszym rynku niemal niespotykanego!

Lexus Trójmiasto, czyli Omotenashi w praktyce

Część wystawowa nowego salonu Lexusa w Gdańsku, fot. Lexusa Polska
Część wystawowa nowego salonu Lexusa w Gdańsku, fot. Lexusa Polska

Od jakiegoś czasu nowe placówki Lexusa projektowane są zgodnie z bardzo rygorystycznymi wytycznymi. Dlaczego? Mając na uwadze jak najlepszą obsługę klientów, koncern Toyota Motor Corporation przygotował dla swej luksusowej marki koncepcję salonu spełniającego najśmielsze oczekiwania gości. Dokument nosi nazwę Lexus Retail Concept 2020, a powstałe w jego myśl salony zachwycają gościnnością oraz nowoczesnym designem. Kluczem do sukcesu jest oddanie pokłonu japońskiej kulturze i wynikającej z niej filozofii Omotenashi.

Ciepło, zrozumienie, szacunek – trudno opisać Omotenashi jednym słowem, dlatego zwykło się tłumaczyć to zjawisko jako gościnność. Jej specyfika sprowadza się natomiast do traktowania klientów w salonie marki jak gości we własnym domu. Ta tradycyjna życzliwość wobec drugiego człowieka w placówkach Lexusa przybiera natomiast ekskluzywnego charakteru, będąc niespotykanym doświadczeniem samym w sobie.

Designerska przestrzeń biurowa, fot. Lexusa Polska
Designerska przestrzeń biurowa, fot. Lexusa Polska

Nowe otwarcie sprawia oczywiście, że Lexus Trójmiasto z miejsca stał się najnowocześniejszym salonem marki w naszym kraju.

Palmę pierwszeństwa gdańszczanie odebrali natomiast kolegom z Leszna, gdzie w kwietniu zeszłego roku otwarto jedenasty oddział japońskiej marki w Polsce.

Mimo nowego otwarcia liczba salonów nie uległa zmianie – Lexus Trójmiasto w Gdańsku zastąpił bowiem placówkę, która dotąd znajdowała się w Gdyni. Poprawa jakość jest jednak ogromna! W końcu nie bez powodu Lexus każdego roku króluje w rankingach opartych na opiniach konsumentów. Nie tylko niezawodność, ale i obsługa klienta są dla Japończyków polem do przesuwania granic doskonałości.

Nowoczesne biura, w których przyjmowani są klienci salonu Lexus Trójmiasto, fot. Lexusa Polska
Nowoczesne biura, w których przyjmowani są klienci salonu Lexus Trójmiasto, fot. Lexusa Polska

Wytyczne jedno, jakość drugie, ale warto też zwrócić uwagę na doświadczenie, którego nie brakuje dealerowi z Pomorza. Salon Lexus Trójmiasto należy do firmy Arno Trade sp.j., która od lat prowadzi także lokalne salony Toyoty.

W nowym oddziale Lexusa w Gdańsku przy ul. Grunwaldzkiej 270 dostępna jest oczywiście pełna gama hybrydowych i benzynowych modeli marki.

Obiekt zaprojektowano jednak kompleksowo, dlatego znalazło się tu także miejsce dla samochodów używanych oraz innych usług. Dzięki temu pod jednym dachem klienci salonu będą mogli przebierać w ofertach, pomyśleć o ich finansowaniu i ubezpieczeniu, ale też serwisować. Więcej na ten temat przeczytacie na stronie: lexus-trojmiasto.pl.

Salon Lexus Trójmiasto w jednym miejscu oferuje dostęp do szerokiej gamy usług, w tym serwisu, fot. Lexusa Polska
Salon Lexus Trójmiasto w jednym miejscu oferuje dostęp do szerokiej gamy usług, w tym serwisu, fot. Lexusa Polska
Damian Halik

Damian Halik

Kulturoholik, level 99. Czas na filmy, książki, komiksy i gry, generowany gdzieś między pracą a codziennymi obowiązkami, zawdzięcza opanowaniu umiejętności zaginania czasoprzestrzeni.

News will be here