News will be here
Lexus w barwach pola golfowego, czyli prestiżowa Hideki Matsuyama Edition

Ci, którzy posmakowali emocji w trakcie gry w golfa, aż zacierają ręce z wrażenia! Wszak jeden z najpopularniejszych zawodników – Hideki Matsuyama – pomógł japońskiemu producentowi stworzyć aż trzy modele w limitowanej edycji specjalnej. Głębokie barwy lakieru oraz wnętrza zachęcają do przejażdżki, na przykład na partyjkę golfa w sobotnie popołudnie.

Hideki Matsuyama Edition

Hideki Matsuyama, Lexus>
Trzy modele z limitowanej Hideki Matsuyama Edition, fot. Lexus

Golf ma w Japonii naprawdę wielu miłośników – co roku powstają tam zarówno kolejne pola do gry, jak i kluby, które zachęcają do czynnego uprawiania tej dyscypliny. Lexusy nawiązujące do prestiżowego świata golfistów zyskały nazwę wersji – Hideki Matsuyama – od imienia i nazwiska zawodnika, który jako pierwszy wygrał jedną z największych, golfowych imprez – turniej Masters 2021. Lexus postanowił uczcić ten wielki, historyczny sukces i dołączył do oferty specjalne wersje.

Terrane Khaki Mica Metallic i wyjątkowe wnętrze

Wnętrze Lexusa w wersji Hideki Matsuyama
Wnętrze Lexusa w wersji Hideki Matsuyama, fot. Lexus

Bardzo intensywny, ciemnozielony lakier przypomina na pierwszy rzut oka ogromne połacie dzikiej trawy, które zazwyczaj są bardzo oddalone od głównego pola gry. Gdy zasiądziemy za kierownicą jednego z trzech modeli, naszym oczom ukaże się natomiast kokpit pokryty bardzo elegancką, czarną skórą.

Projektanci Lexusa zastosowali we wnętrzu także luksusową tapicerkę Ochra. Wiele osób już na sam jej widok myśli o gorącym, nadmorskim piasku. Aż chciałoby się pobyć tam na dłużej. Oczywiście mowa o wnętrzu golfowego Lexusa. Producent zdradził, że wersja specjalna będzie numerowana i ściśle limitowana. Na drogach pojawi się zaledwie dziesięć egzemplarzy z każdego modelu.

Lexus LS, LC oraz RX

Wnętrze Lexusa w wersji Hideki Matsuyama
Wnętrze Lexusa w wersji Hideki Matsuyama, fot. Lexus

Modele Lexusa, które dostąpiły zaszczytu uhonorowania sukcesów Hidekiego Matsuyamy, to LS, LC oraz RX. Każdy z nich będzie mieć nieco inne wyposażenie, ale wyjątkowy lakier oraz specjalna numeracja pozostaną. Japoński producent zadbał także o niespodzianki dla nowych nabywców prestiżowych samochodów. W bagażniku znajdziemy torbę na kije golfowe. Ciekawostką jest fakt, że będzie to replika torby, z którą Matsuyama wystąpił podczas zawodów Masters 2021.

Lexus LS w prestiżowej wersji będzie miał przeszklone okno dachowe, system audio z dwudziestoma trzema głośnikami oraz gniazdko elektryczne o mocy 1500W. Ten gadżet umożliwi pracę nawet w trakcie drogi na pole golfowe. Z kolei Lexus LC (500h oraz 500) zyskał w zielonej wersji kolorowy wyświetlacz head-up oraz piękne, zjawiskowe dwudziestocalowe felgi. Ostatnim modelem jest RX – duży SUV z panoramicznym dachem, adaptacyjnymi reflektorami LED-owymi Blade Scan AHS oraz najlepszym systemem audio Mark Levinson.

Lexusy w wersji Hideki Matsuyama Edition nie będą dostępne w regularnej sprzedaży

Lexus LC 500h, Hideki Matsuyama Edition, Lexus
Lexus w wersji Hideki Matsuyama, zdj. Lexus Japonia

Nawet jeśli chcielibyście stać się właścicielami jednego z prestiżowych modeli, to okazuje się, że nie jest to wcale takie proste. Wszyscy chętni na zakup będą musieli wziąć udział w specjalnej loterii. Część uzyskanego dochodu zostanie przekazana przez producenta na wspieranie rozwoju młodych golfistów w Kraju Kwitnącej Wiśni.

Widać, że Lexus jako ceniony mecenas tej dyscypliny sportowej bardzo chce, aby w przyszłości kolejny mistrz pochodził właśnie z Japonii. Ciekawi jesteśmy tylko, czy w przyszłości pojawią się także modele inspirowane innymi sportami narodowymi, na przykład karate lub sumo. To mogłyby być naprawdę interesujące wizje projektantów Lexusa.

News will be here