Dobre auto to takie, które nie tylko ma wszystko na czym nam zależy. Ważne jest również tożeby było takie, którym możemy się zawsze cieszyć, ponieważ nie spędzi ono większości czasu w warsztacie. Skąd wiadomo, że potencjalny samochód będzie tym, który da nam niezawodność? Możemy polecać na zdaniu innych użytkowników oraz na opinii specjalistów. W przypadku tych drugich, warto spojrzeć np na brytyjski magazyn What Car?, który przyznaje markom nagrodę What Car? Reliability Award. W najnowszej odsłonie plebiscytu doceniona została trwałość i niezawodność samochódów Lexusa. Szczególnie samoładujących się hybryd, które stanowią 96% sprzedaży Lexusa w Europie Zachodniej i Środkowej.

Redaktor naczelny What Car?, Steve Huntingford, podkreślił:

W najnowszej edycji What Car? Reliability Survey Lexus wygrał wszystko, co było do wygrania, zajmując pierwsze miejsce w kategorii samochodów w wieku do 5 lat z niemal idealnym wynikiem 99 procent oraz w kategorii od 6 do 15 lat. Wynik 93,3 procent w kategorii starszych samochodów pokazuje, na jak wysokim poziomie stoi produkcja samochodów Lexusa i udowadnia, że luksusowa marka z Japonii w pełni zasługuje na statuetkę 2020 Reliability Award

Lexus ma w swojej gamie wiele modeli, które cieszą się ogromną popularnością i uznaniem, jak choćby najlepiej sprzedający się model RX. Jednak który z nich jest najbardziej niezawodny.

Według wyników What Car? Reliability Award(nagrodę tę Lexus otrzymał już po raz czwarty z rzędu), najbardziej niezawodnym modelem okazał się mały hatchback CT. Samochód który w klasie młodszych aut wykazał się 100-procentową bezawaryjnością. Natomiast wśród aut w wieku do 15 lat, aż 96% egzemplarzy nie miało żadnych problemów technicznych. 

Ewan Shepherd, dyrektor Lexusa w Wielkiej Brytanii, tak podsumował zwycięstwo w konkursie:

Jesteśmy zachwyceni tym wyróżnieniem i wiążącym się z nim uznaniem jakości, która jest wbudowana w każdy samochód, który produkujemy. Rekordowa sprzedaż w Europie i w Wielkiej Brytanii w 2019 roku oraz ogromna liczba zamówień pokazują, że coraz więcej ludzi wybiera samoładujące się hybrydy Lexusa. Wyjątkowe doświadczenia z użytkowania naszych hybryd są wzmocnione przez najwyższy poziom obsługi klienta w naszej sieci salonów, która nie ma sobie równych w branży.

Biorąc pod uwagę jak ważna jest niezawodność aut, niezwykle cieszą takie plebiscyty i fakt, że zwyciężają w nich również samochody, które charakteryzują się ciekawym designem i wysokim poziomem technologicznych rozwiązań.

Jan Urbanowicz

Jan Urbanowicz

Kinem jestem zafascynowany niemalże od kołyski, a przygody z nim zaczynałem od starych westernów i musicali z lat pięćdziesiątych. Kocham animacje Disneya, amerykańską popkulturę, "Gwiezdne wojny" i "Powrót do przyszłości". W filmach uwielbiam, że mogę spoglądać na świat z czyjejś perspektywy. Od wielu lat tworzę i współprowadzę podcasty o tematyce filmowej.