News will be here

Dobre auto to takie, które nie tylko ma wszystko na czym nam zależy. Ważne jest również tożeby było takie, którym możemy się zawsze cieszyć, ponieważ nie spędzi ono większości czasu w warsztacie. Skąd wiadomo, że potencjalny samochód będzie tym, który da nam niezawodność? Możemy polecać na zdaniu innych użytkowników oraz na opinii specjalistów. W przypadku tych drugich, warto spojrzeć np na brytyjski magazyn What Car?, który przyznaje markom nagrodę What Car? Reliability Award. W najnowszej odsłonie plebiscytu doceniona została trwałość i niezawodność samochódów Lexusa. Szczególnie samoładujących się hybryd, które stanowią 96% sprzedaży Lexusa w Europie Zachodniej i Środkowej.

Redaktor naczelny What Car?, Steve Huntingford, podkreślił:

W najnowszej edycji What Car? Reliability Survey Lexus wygrał wszystko, co było do wygrania, zajmując pierwsze miejsce w kategorii samochodów w wieku do 5 lat z niemal idealnym wynikiem 99 procent oraz w kategorii od 6 do 15 lat. Wynik 93,3 procent w kategorii starszych samochodów pokazuje, na jak wysokim poziomie stoi produkcja samochodów Lexusa i udowadnia, że luksusowa marka z Japonii w pełni zasługuje na statuetkę 2020 Reliability Award

Lexus ma w swojej gamie wiele modeli, które cieszą się ogromną popularnością i uznaniem, jak choćby najlepiej sprzedający się model RX. Jednak który z nich jest najbardziej niezawodny.

Według wyników What Car? Reliability Award(nagrodę tę Lexus otrzymał już po raz czwarty z rzędu), najbardziej niezawodnym modelem okazał się mały hatchback CT. Samochód który w klasie młodszych aut wykazał się 100-procentową bezawaryjnością. Natomiast wśród aut w wieku do 15 lat, aż 96% egzemplarzy nie miało żadnych problemów technicznych. 

Ewan Shepherd, dyrektor Lexusa w Wielkiej Brytanii, tak podsumował zwycięstwo w konkursie:

Jesteśmy zachwyceni tym wyróżnieniem i wiążącym się z nim uznaniem jakości, która jest wbudowana w każdy samochód, który produkujemy. Rekordowa sprzedaż w Europie i w Wielkiej Brytanii w 2019 roku oraz ogromna liczba zamówień pokazują, że coraz więcej ludzi wybiera samoładujące się hybrydy Lexusa. Wyjątkowe doświadczenia z użytkowania naszych hybryd są wzmocnione przez najwyższy poziom obsługi klienta w naszej sieci salonów, która nie ma sobie równych w branży.

Biorąc pod uwagę jak ważna jest niezawodność aut, niezwykle cieszą takie plebiscyty i fakt, że zwyciężają w nich również samochody, które charakteryzują się ciekawym designem i wysokim poziomem technologicznych rozwiązań.

Jan Urbanowicz

Jan Urbanowicz

Kinem jestem zafascynowany niemalże od kołyski, a przygody z nim zaczynałem od starych westernów i musicali z lat pięćdziesiątych. Kocham animacje Disneya, amerykańską popkulturę, "Gwiezdne wojny" i "Powrót do przyszłości". W filmach uwielbiam, że mogę spoglądać na świat z czyjejś perspektywy. Od wielu lat tworzę i współprowadzę podcasty o tematyce filmowej.

News will be here