Na przestrzeni lat Lexusy występowały w wielu produkcjach filmowych, by wymienić jedynie futurystyczny SkyJet z "Valeriana i Miasta Tysiąca Planet" czy napakowanego technologiami RC F z "Men in Black: International". Japońska marka miała też swoją rolę w największym filmowym przedsięwzięciu naszej ery – Marvel Cinematic Universe. Pamiętacie jeszcze wyjątkowe modele stworzone z myślą o "Czarnej Panterze"? To nic! Już 5 listopada doczekamy się premiery filmu "Eternals", gdzie zobaczymy dziesięciu nowych superbohaterów. Z myślą o nich Lexus zaprojektował dziesięć wyjątkowych, odpowiadających ich umiejętnościom modeli.

Jesteśmy podekscytowani, że przy pomocy Lexusów w wyjątkowym malowaniu możemy zakomunikować naszą współpracę z »Eternals«. Tak jak każdy z superbohaterów ma własny styl i zestaw nadprzyrodzonych umiejętności, taki jest też każdy z tych Lexusów.

– Vinay Shahani, wiceprezes Lexusa ds. marketingu

Wysoko zawieszona poprzeczka

Marvel, MCU, Eternals, Chloé Zhao, Marvel Studios
"Eternals" (reż. Chloé Zhao, 2021), fot. Marvel Studios

Bez wątpienia "Eternals" może być najlepszym filmem od zakończenia III fazy MCU. Po seansie "Avengers: Koniec gry" trudno było nie odnieść wrażenia, że kończy się pewna epoka. Od tego czasu zobaczyliśmy co prawda jeszcze jeden film o Spider-Manie oraz solowy występ Czarnej Wdowy, ale MCU znalazło się w dziwnym miejscu. Pożegnaliśmy wielu bohaterów, których rozwój obserwowaliśmy przez dekadę – przyszła pora na przedstawienie ich następców.

Nie tak dawno, bo we wrześniu do kin trafił "Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni", pokazując przy okazji, że stary Marvel się skończył. W kolejnych latach zobaczymy co prawda powroty znanych i lubianych, jak Spider-Man, Hawkeye, Thor czy Doktor Strange, ale to Eternals muszą wziąć na siebie ciężar bycia nowymi Avengersami. Stworzeni przez wielkiego Jacka Kirby'ego w latach 70. komiksowi bohaterowie to grupa kosmicznych obrońców ludzkości. Od zarania dziejów wspierają oni rozwój cywilizacyjny, ale też bronią Ziemię przed Deviantami.

Za stworzenie "Eternals" odpowiada obsypana najważniejszymi nagrodami Chloé Zhao

Chloé Zhao, Nomadland, Oscary 2021, Quil Lemons, Vanity Fair
Chloé Zhao ze statuetkami dla najlepszego filmu i najlepszej reżyserki ("Nomadland"), fot. Quil Lemons/Vanity Fair

Jej "Nomadland" stał się jednym z najgłośniejszych filmów ostatniego roku. Chińską reżyserkę nagrodzono za ten obraz Złotym Lwem w Wenecji, a następnie nagrodą BAFTA i Oscarem. Choć mówimy o dwóch zupełnie innych gatunkach, te laury bez wątpienia wpłyną na ocenę nowego filmu Zhao. Kiedy natomiast dołożymy do tego presję poziomu Avengersów, przed reżyserką i jej superbohaterską produkcją poprzeczkę zawieszono bardzo wysoko.

Choć niezwykle utytułowana, Chloé Zhao nie jest oczywiście jedynym wyróżnikiem nowego filmu Marvel Studios. Reżyserkę wspiera niezwykle mocny skład tytułowej grupy. W bohaterów wcielają się między innymi Salma Hayek, Angelina Jolie, Kumail Nanjiani, Gemma Chan czy Richard Madden. Na ekranie zobaczymy także innego znanego z "Gry o tron" aktora – Kita Haringtona. Nie powinniśmy zatem narzekać na dobór odtwórców ról, tak mocny skład zdradza natomiast wiarę studia w projekt.

Człowiek Eternals w centrum uwagi?

https://www.youtube.com/watch?v=sXsJ9y8bqHw

Co ciekawe, każdy z posiadających specjalne moce i umiejętności członków Eternals zyskał motoryzacyjnego odpowiednika. Myślą o ich umiejętnościach, ikonografii i napędzającej ich kosmicznej energii, Lexus na bazie swojej bogatej oferty stworzył we współpracy z Marvel Studios dziesięć wyjątkowych aut nawiązujących do poszczególnych bohaterów filmu.

Przywódczyni Eternals – grana przez Salmę Hayek Ajak – poruszać się będzie Lexusem GX, a więc najmocniej zakorzenionym w offroadzie SUV-em marki. Podobnego wyboru dokonał kontrolujący umysły Druig (Barry Keoghan). Technologiczny innowator Phastos (Brian Tyree Henry) na przestrzeni stuleci popychający cywilizacyjny rozwój ludzkości oraz najsilniejszy z Eternalsów Gilgamesh (Don Lee) postawili na największego Lexusa LX. Z kolei wyglądająca na dwunastolatkę Sprite (Lia McHugh), której specjalnością jest kreowanie iluzji, wybrała Lexusa NX.

Tylko połowa ekipy zdecydowała się na SUV-y

Grany przez jednego z najlepszych komików naszych czasów Kingo (Kumail Nanjiani) to postać emitująca ze swoich rąk pociski z energii kosmicznej. Jego komediowy talent mogliśmy zobaczyć choćby w jednym ze spotów Lexusa promujących "Eternals". Tam co prawda poruszał się NX-em, jednak jego motoryzacyjną bratnią duszą jest Lexus IS. Z kolei manipulująca materią, niezwykle przywiązana do ludzi Sersi (Gemma Chan) to od dziś nowe ucieleśnienie mocy Lexusa RC F. Niesłysząca, lecz nadludzko szybka Makkari (Lauren Ridloff) nie mogłaby natomiast jeździć niczym innymi niż Lexusem RC F Track Edition.

Na koniec zostali oczywiście najlepsi z najlepszych. Będący niepisanym lider drużyny Ikaris (Richard Madden) to teraz nowa twarz Lexusa LS. Flagowa limuzyna oddaje jego taktyczny kunszt i przywódcze zdolności. Grana przez Angelinę Jolie Thena – wielka wojowniczka – doskonale pasuje natomiast do wyjątkowo stylowego, flagowego coupé marki, a więc Lexusa LC.

Damian Halik

Damian Halik

Kulturoholik, level 99. Czas na filmy, książki, komiksy i gry, generowany gdzieś między pracą a codziennymi obowiązkami, zawdzięcza opanowaniu umiejętności zaginania czasoprzestrzeni.