Choć rok 2020 nie był łatwy dla żadnej branży, w sprzedaży trudności było widać wyjątkowo wyraźnie. Jak się jednak okazało, w ostatnich miesiącach Lexus poradził sobie lepiej, niż początkowo zakładano. Postanowiono więc, że coroczne nagrody dla najlepszych sprzedawców marki, zostaną przyznane mimo utrudnień, jakie pojawiły się na horyzoncie. Spośród trzystu europejskich partnerów detalicznych Lexusa marka uhonorowała nagrodami Kiwami 2021 dziesięciu najlepszych. To wyróżnienie za ich wszechstronną doskonałość osiągniętą w tym trudnym czasie, ale też wyraz uznania za wyjątkowe wyniki biznesowe.

Trzystu sprzedawców, dziesięciu laureatów

Kiwami 2021, Lexus
Fot. Lexus

Nagrody Kiwami przyznawane są po raz piąty i tym razem bardzo poważnie brano pod uwagę, w jaki sposób detaliczni partnerzy dostosowali swoje procedury i lokale, aby zapewnić wszystkim klientom oraz pracownikom najważniejsze: bezpieczeństwo. Wszystko to oczywiście przy zachowaniu zgodności z lokalnymi ograniczeniami i wytycznymi sanitarnymi.

Wśród nagrodzonych w tegorocznej edycji znaleźli się przedstawiciele dziesięciu państwo: rosyjski Lexus Krasnodar, gruziński Lexus Tbilisi, grecki Lexus Kifisias, włoski Lexus Padova, hiszpański Lexus Sabadell, brytyjski Lexus Debry, francuski Lexus Dijon, niemiecki Lexus Filderstadt, norweski Lexus Romerike i wreszcie polski salon Lexus Trójmiasto.

Polski salon wśród laureatów Kiwami 2021

Nowo otwarty salon Lexus Trójmiasto w Gdańsku, fot. Lexusa Polska
Salon Lexus Trójmiasto w Gdańsku, fot. Lexusa Polska

Oczywiście cieszy fakt, że Lexus Trójmiasto znalazł się wśród dziesięciu nagrodzonych partnerów marki z całej Europy. Nie powinno to jednak dziwić, ponieważ wspomniany salon spełnia wszystkie wytyczne filozofii Omotenashi, która stawia na pierwszym miejscu gościnność wobec klienta. Polskiemu partnerowi Lexusa udało się wprowadzić wszelkie nowe wytyczne z należytą starannością. Klienci mieli pełny dostęp do usług i wsparcia, konsultacji i prezentacji wideo, a także jazdy próbnej z zachowaniem wszelkich wymogów higieny i dystansu społecznego.

Ocena salonów na potrzeby nagród odbywała się między innymi za pomocą tajemniczych klientów, którzy w swoich obserwacjach byli bezlitośni. Oceniali bowiem nie tylko aspekty samej obsługi, ale również przestrzeganie wszelki zasad bezpieczeństwa związanych z COVID-19. Oczywiście nie obyło się bez monitorowania wiedzy doradców, ich podejścia do klientów i jakości wszystkich świadczonych usług. Biorąc pod uwagę wszystkie te wymagania, można wnioskować, że laureaci Kiwami to absolutnie najlepsi z najlepszych.

Jan Urbanowicz

Jan Urbanowicz

Kinem jestem zafascynowany niemalże od kołyski, a przygody z nim zaczynałem od starych westernów i musicali z lat pięćdziesiątych. Kocham animacje Disneya, amerykańską popkulturę, "Gwiezdne wojny" i "Powrót do przyszłości". W filmach uwielbiam, że mogę spoglądać na świat z czyjejś perspektywy. Od wielu lat tworzę i współprowadzę podcasty o tematyce filmowej.