News will be here

Prototypowy kabriolet, który podczas zeszłorocznego North American International Auto Show w Detroit okrzyknięto jednym z najbardziej olśniewających projektów, jaki stworzyli designerzy Lexusa, jest już na końcu drogi od modelu koncepcyjnego do seryjnego. Oficjalny debiut LC Convertible potwierdzono niedawno przy okazji zapowiedzi tego, co zobaczymy w Genewie. Jedne z najważniejszych europejskich targów samochodowych to idealne miejsce, by pochwalić się premierami. Warto jednak pamiętać, że choć flagowe japońskie coupé w wersji cabrio do salonów trafi dopiero za kilka miesięcy, jego pierwszy egzemplarz już sprzedano. I to za niebagatelną sumę!

Ekskluzywny Lexus LC Convertible wart krocie

Żywiołowe reakcje publiczności podczas aukcji Barrett Jackson (fot. materiały prasowe)
Żywiołowe reakcje publiczności podczas aukcji Barrett Jackson (fot. materiały prasowe)

Jako że modele Lexusa to istne dzieła sztuki, czego rodzina LC zdaje się najlepszym przykładem, wyjątkowy egzemplarz trafił pod młotek w topowym domu akcyjnym. Barrett-Jackson zgromadziło tłumy zapaleńców, liczących, że może jakimś cudem uda im się powiedzieć ostatnie słowo w trakcie licytacji. A że walka o to cacuszko miała charakter charytatywny, uczestnicy wykazali się gestem. Po trwającej jakieś trzy minuty "przepychance" cenowej kwota zatrzymała się na dwóch milionach dolarów. Pieniądze te wesprą natomiast działalność organizacji Boys & Girls Clubs of America oraz Bob Woodruff Foundation. Sporo, prawda? Ale spokojnie, fabryczny Lexus LC Convertible nie będzie kosztować aż tak zawrotnej.

Potwierdzenie wyjątkowości pierwszego sprzedanego egzemplarza LC Convertible (fot. materiały prasowe)
Potwierdzenie wyjątkowości pierwszego sprzedanego egzemplarza LC Convertible (fot. materiały prasowe)

W tym przypadku mieliśmy jednak do czynienia z naprawdę wyjątkowym egzemplarzem. Legitymujący się numerem VIN 10001 oraz oznaczeniem LC Inspiration Series Launch Exclusive 1 of 1 kabriolet to jedyna taka sztuka. Karoserię pokryto lakierem Structural Blue, natomiast detale srebrzystym Liquid Platinum. Całość uzupełniają 21-calowe felgi w kolorze Liquid Graphite. Dodatkowo wyjątkowość samochodu potwierdza certyfikat podpisany przez inżynierów, którzy zaprojektowali samochód, oraz menadżera fabryki, w której powstał. Pakiet uzupełniło także zaproszenie na trening Lexus Performance Driving Experience.

Wszystko zostaje w rodzinie

https://www.youtube.com/watch?v=2qrcJx672Rg

Zwycięzcą tego pierwszego egzemplarza Lexusa LC Convertible w tak wyjątkowej odsłonie został Kent Stevinson. To właściciel salonu Stevinson Lexus of Lakewood, zatem w pewnym sensie kabriolet już trafił do salonu. Na większą liczbę przyjdzie nam jednak jeszcze trochę poczekać. Najbliższą okazją, by podziwiać to piękne coupé, będzie Geneva Motor Show, które rozpocznie się 5 marca.

Damian Halik

Damian Halik

Kulturoholik, level 99. Czas na filmy, książki, komiksy i gry, generowany gdzieś między pracą a codziennymi obowiązkami, zawdzięcza opanowaniu umiejętności zaginania czasoprzestrzeni.

News will be here