News will be here

Toyota i Panasonic integrują swoje firmy Panasonic Homes, Toyota Housing i Misawa Homes Group (wszystkie zajmująca się rozwojem budownictwa i projektowaniem domów), aby wspólnie wykorzystać mocne strony każdej z nich pod parasolem Prime Life Technologies Corporation.

Tak jak choćby technologie smart homes - domy odporne na katastrofy naturalne czy instalacje do pobierania energii z samochodu. W ten sposób oba koncerny chcą przyspieszyć rozwój inteligentnych, połączonych w sieci miast, które integrują wykorzystanie nowych technologii w budynkach oraz w transporcie.

Nowa spółka zostanie uruchomiona 7 stycznia 2020 roku. Znana jest już jej siedziba – w Shinagawa Grand Central Tower w Tokio. Ujawniony został również zarząd, na którego czele stanie Makoto Kitano, aktualnie dyrektor zarządzający w Panasonic Corporation. Jego zastępcą będzie Yu Nishimura, manager Toyota Motor Corporation.

Toyota Housing Teknologi ©Toyota

Chcemy zaoferować mieszkańcom miast nowy styl życia dzięki wykorzystaniu mocnych stron Toyoty – znajomości branży motoryzacyjnej i technologii sieciowych, oraz doświadczenia Panasonica w dziedzinie AGD, baterii i magazynów energii czy internetu rzeczy. W samym centrum nowej spółki znajdą się firmy wyspecjalizowane w branży nieruchomości, należące obecnie do naszych koncernów

– Akio Toyoda, prezydent Toyoty.

Decyzja o stworzeniu nowej spółki
Prime Life Technologies Corporation zapadła w maju 2019 roku

W ten sposób oba japońskie koncerny chcą rozszerzyć swoją współpracę o kolejny obszar. Jest to kolejny krok po tym, jak w styczniu powołano do życia nowego producenta baterii do samochodów hybrydowych i elektrycznych. Firma ta będzie się zajmowała produkcją baterii pryzmatycznych oraz pracami rozwojowymi nad akumulatorami nowej generacji, w tym nad opracowaną przez Toyotę technologią baterii litowo-jonowych ze stałym elektrolitem. 

W ostatnich latach, z myślą o poprawie jakości życia mieszkańców terenów zurbanizowanych, Toyota zwiększyła swoje zaangażowanie w rozwój wszystkich nowych technologii CASE (Connected, Autonomous, Shared, Electric). Opracowując nowe, bezemisyjne napędy do samochodów, Toyota nieustannie ma na uwadze poprawę funkcjonowania miast. Samochody wodorowe i elektryczne mają nie tylko poprawić czystość powietrza w miastach, ale również zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców za sprawą systemów awaryjnego zasilania budynków z samochodów.

https://www.youtube.com/watch?v=XwYQd1wThBQ
Konferencja prasowa Panasonic i Toyoty ogłaszająca współpracę nad Prime Life Technologies Corporation

Jednocześnie Toyota wprowadza do samochodów coraz więcej usług mobilnych

Na swojej internetowej platformie Mobility Service Platform, z którą samochody łączą się za pośrednictwem modułu DCM (Data Communication Module). Dzięki tej technologii kierowcy otrzymują różnego rodzaju wsparcie podczas jazdy oraz w utrzymaniu samochodu. W tym: automatyczne połączenie ze służbami ratunkowymi, lepsze warunki świadczenia usług transportowych, taksówkarskich czy car-sharingowych.

Inne rozwiązania Toyoty to systemy komunikacji samochodu z inteligentnym domem czy aplikacje do planowania przejazdu przez miasto z wykorzystaniem dowolnych środków transportu publicznego i indywidualnego oraz car-sharing elektrycznych pojazdów i-Road, czyli tzw. transport ostatniej mili.

News will be here