News will be here

W tym roku przypada 90. edycja międzynarodowych targów - salon samochodowy w genewie. Szwajcarska impreza to jeden z najciekawszych punktów w branżowym kalendarzu. Dlatego, nie dziwi fakt, że to właśnie w jej trakcie Lexus postawił zaprezentować trzy europejskie premiery. Zapowiedziano, że zobaczymy tam naprawdę interesujące auta, które przez najbliższe miesiące będą na ustach wielu osób. Zobaczymy więc trzy nowe modele, które zostaną zaprezentowane po raz pierwszy w Europie. Na stoisku marki będziemy mogli zobaczyć dwa auta seryjne i jeden wybiegający w przyszłość koncept. Koncep, który stanowi studium designu Lexusa na nową dekadę oraz przedstawia wizję zaawansowanych technologii, które znajdą zastosowanie w następnych generacjach zelektryfikowanych samochodów marki.

LF-30 Electrified

Wspomnianym wyżej autem, będzie LF-30 Electrified, którym Lexus chce pokazać, w jakim kierunku będzie szedł w najbliższej przyszłości ze swoimi samochodami. Zobaczymy w nim technologie, które obejmują zelektryfikowane napędy oraz zaawansowane rozwiązania cyfrowe, oparte na chmurze i sztucznej inteligencji. Model ten daje również unikalną sposobność zaprezentowania nowej jakości pod względem radości z jazdy, koncentrując się na swobodzie wyboru i pozytywnych emocjach.

Lexus LC 500 Convertible

Kolejną premierą będzie nowy Lexus LC 500 Convertible, o którym mówi się od wielu miesięcy. Na pewno od razu stanie się on wielkim hitem. Zaprojektowany według koncepcji „absolutnego piękna”, z charakterystycznym dla Lexusa przywiązaniem do detali. Przyciąga uwagę unikalną stylistyką i zapewnia niezapomniane wrażenia z jazdy, które odwołują się do wszystkich zmysłów.

Lexus UX 300e

Na koniec, Lexus UX 300e – będący pierwszym w pełni elektrycznym autem marki. Jest również pierwszym produkcyjnym modelem zaprojektowanym zgodnie z koncepcją Lexus Electrified. W samochodzie spotykają się ze sobą wyrazisty styl i wysoka funkcjonalność oryginalnego Lexusa UX. Znajdziemy tu również wyrafinowaną charakterystykę jazdy i świetne osiągi mocnego samochodu elektrycznego. Najdziemy tu również najwyżej próby jakość, niezawodność i komfort, czyli cechy charakterystyczne dla Lexusa. 

Tegoroczny Salon Samochodowy w Genewie zostanie zorganizowany w centrum wystawowym Palexpo, gdzie w hali nr 4 na stanowisku 4211 znajdzie się stoisko Lexusa. Cyfrowa konferencja prasowa będzie dostępna o każdej porze na żądanie w czasie trwania dni prasowych 3 i 4 marca.

Jan Urbanowicz

Jan Urbanowicz

Kinem jestem zafascynowany niemalże od kołyski, a przygody z nim zaczynałem od starych westernów i musicali z lat pięćdziesiątych. Kocham animacje Disneya, amerykańską popkulturę, "Gwiezdne wojny" i "Powrót do przyszłości". W filmach uwielbiam, że mogę spoglądać na świat z czyjejś perspektywy. Od wielu lat tworzę i współprowadzę podcasty o tematyce filmowej.

News will be here