News will be here
Samochody hybrydowe Lexusa – przegląd modeli dostępnych w Polsce

Kiedy wybierzemy się do któregoś z dealerów, do wyboru otrzymamy głównie samochody hybrydowe. Sedany, crossovery lub SUV-y – każdy kierowca znajdzie w ofercie Lexusa nadwozie, które najbardziej mu odpowiada. Dla tych, którzy lubią zadać szyku w prestiżowych lokalizacjach, producent przewidział choćby hybrydowy model LC 500h. Z kolei ci, którzy chcą w maksymalnie komfortowych warunkach pojechać na mały shopping, zapewne zwrócą uwagę na model UX.

Futurystyczne coupe

Lexus LC 500h, Lexus, Samochody hybrydowe
Lexus LC 500h, fot. Lexus

Jeśli chodzi o stylistykę i design zapoczątkowane przez rzemieślników z Japonii, najbardziej spektakularnym samochodem jest Lexus LC 500h. Model ten wyposażony jest w najmocniejszą napęd hybrydowy w ofercie. Jego moc bazuje na benzynowym V6 o pojemności trzech i pół litra, który wraz z silnikiem elektrycznym generuje 359 KM.

Ten rasowy grand tourer doskonale radzi sobie z osiągnięciem setki. Robi to w zaledwie pięć sekund przy średnim zużyciu paliwa na poziomie od ośmiu litrów na sto kilometrów. LC 500h w Polsce to także najdroższy, a zarazem najbardziej awangardowy model w gamie. Jeśli chcemy poczuć prestiż, mocne przyspieszenie w futurystycznym coupé z hybrydą, to musimy być gotowi na wydatek od 567 000 złotych. Za taką kwotę otrzymamy: elektryczne i wentylowane fotele, system audio Mark Levinson oraz liczne systemy bezpieczeństwa.

Sztandarowa limuzyna japońskiej marki

Lexus LS 500h, fot. Lexus
Lexus LS 500h, fot. Lexus

Model Lexus LS 500h to hybryda o mocy 360 KM i napędem na wszystkie koła. Ta prestiżowa, wręcz ociekająca luksusem i komfortem limuzyna przyspiesza do 100 km/h w ciągu pięciu i pół sekundy i szczyci się średnim zużyciem na poziomie od ośmiu przecinek siedem litra na sto kilometrów. Klienci, którzy oczekują bogatego wyposażenia w nadwoziu typu sedan, chętnie wybierają właśnie ten model. Już w bazowej wersji (startującej od 510 000 złotych) dostaną pneumatyczne zawieszenie, wyświetlacz HUD oraz intuicyjny system multimedialny z ekranem o przekątnej aż dwunastu przecinek trzy cala.

Pierwsza hybryda plug-in

Lexus NX 450h+, Lexus, Samochody hybrydowe
Lexus NX 450h+, fot. Lexus

Oczywiście w naszym zestawieniu nie może zabraknąć nowego Lexusa NX 450h+. Ten model w ostatnich tygodniach zadziornie mruga do nas zarówno we wszystkich mediach społecznościowych, jak i na reklamach billboardowych w miastach. To nowość w ofercie i jednocześnie pierwsza hybryda plug-in w gamie modeli japońskiej marki.

Tym, co znajdziemy pod maską tego dynamicznego SUV-a, jest silnik R4 o pojemności dwóch i pół litra. Układ generujący 309 KM zapewnia doskonałe osiągi, a maksymalny zasięg w trybie czysto elektrycznym wynosi od sześćdziesięciu ośmiu do dziewięćdziesięciu ośmiu kilometrów. Warto także wiedzieć, że jeśli wyczerpiemy zasięg elektryczny NX-a, wówczas silnik zaczyna działać jak zwykła hybryda i wciąż oszczędnie zarządza paliwem.

Nowy NX kusi także ceną. Model z wtyczką już w bazowej wersji proponuje kierowcy czujniki parkowania z funkcją samodzielnego zatrzymania, nowe multimedia Apple CarPlay oraz Android Auto, ale też elektrycznie otwieraną klapę bagażnika za pomocą ruchu stopy.

NX bez wtyczki

Lexus NX 350h, Lexus
Lexus NX 350h, fot. Lexus

Jeśli dynamika i sylwetka NX-a wam odpowiadają, ale nie chcecie ładować akumulatorów w gniazdku... To zawsze możecie wybrać wersję 350h ze standardowym układem hybrydowym. Ten model dostępny jest z napędem na przednią oś oraz wszystkie koła E-Four. Standardowy cennik startuje już od 201 000 złotych. Za tę cenę można zyskać luksusowego SUV-a z aktywnym tempomatem, a także bezprzewodowymi multimediami oraz licznymi systemami wsparcia dla kierowcy w trakcie jazdy.

Hybrydowy SUV na każdą okazję

Lexus RX 450h, Lexus, Samochody hybrydowe
Lexus RX 450h, fot. Lexus

Dużym zainteresowaniem w polskich salonach cieszy się także model RX, który jest wyposażony w silnik V6 o pojemności trzech i pół litra. Lexus RX 450h to pełna hybryda, której nie możemy doładować za pomocą gniazdka. Energia w akumulatorach cały czas jest jednak uzupełniana w trakcie jazdy. Samoładujący się napęd to bardzo wygodne rozwiązanie.

Ten duży SUV rozpędza się do 100 km/h w ciągu niespełna ośmiu sekund i – jak podkreśla producent – ma zużycie paliwa na poziomie od siedmiu przecinek sześć litra na sto kilometrów. W ramach aktualnych promocji RX-a można zakupić już od 277 000 złotych. Co znajdziemy w standardzie? Napęd E-Four, podgrzewane fotele, czujniki parkowania z funkcją samodzielnego zatrzymania i elektryczną klapę.

Awangardowy sedan

Lexus ES 300h, fot. Lexus
Lexus ES 300h, fot. Lexus

Miłośnicy pięknych, a zarazem dynamicznych sylwetek chętnie wybierają natomiast Lexusa ES. W polskich salonach oferowany jest w cenach rozpoczynających się od 238 000 złotych. Pod maską tej pełnej hybrydy pracuje silnik R4. Generuje on 218 KM i zapewnia przyspieszenie do setki w osiem przecinek dziewięć sekundy. Oczywiście model ES 300h wyposażony bazowo jest w nowoczesne multimedia, kamerę cofania, elektryczne i podgrzewane fotele oraz inteligentny kluczyk. Na pokładzie nie mogło też zabraknąć przednich oraz tylnych czujników parkowania z funkcją zatrzymania.

Miejski crossover

Lexus UX 250h, Lexus, Samochody hybrydowe
Lexus UX 250h, fot. Lexus

Najmniejszy crossover w ofercie japońskiego producenta to Lexus UX 250h. Wyposażono go w układ hybrydowy oparty na silniku benzynowym 2.0 współpracującym z motorem elektrycznym. Razem generują one moc na poziomie 184 KM. Warto też wiedzieć, że miejski UX dostępny jest z przednim napędem oraz napędem na wszystkie koła E-Four.

Za UX-a 250h musimy zapłacić od 143 000 złotych. W bazowej wersji znajdziemy dwustrefową klimatyzację z system Nanoe, udoskonalone multimedia oraz aktywny tempomat. Ten model, jak i wszystkie inne z samochody hybrydowe Lexusa, już w standardzie wyposażono w Lexus Safety System+. Wszystko po to, aby zadbać o bezpieczeństwo i maksymalny komfort kierowcy.

News will be here