News will be here

Toyota aktywnie zajmuje się popularyzacją technologii wodorowych na europejskich rynkach. Kolejnym przykładem tego typu działań jest udostępnienie do testów Parlamentowi Europejskiemu Toyoty Mirai. Akcja trwa od 2 do dziś - 16 marca. Parlamentarzyści mają okazję wypróbować wodorową Toyotę w Brukseli i okolicach. Ponadto samochód jest udostępniany członkom Parlamentu Europejskiego w podróż do Strasbourga i z powrotem. Parlament Europejski testuje Toyotę Mirai, aby wesprzeć popularyzację bezemisyjnych samochodów.

Celem Toyoty jest popularyzacja bezemisyjnych samochodów;
fot. mat. prasowe

W ostatnim czasie zainteresowanie wodorem rośnie wraz z pojawianiem się coraz większej liczby dowodów, że te technologie mają ogromny potencjał, by realnie przyczynić się do redukcji emisji CO2 w transporcie. W szczególności może mieć to zastosowanie w sektorach, w których samochody elektryczne na baterie nie do końca spełniają oczekiwania. Auta zasilane ogniwami paliwowymi doskonale sprawdzają się przy intensywnym użytkowaniu oraz na dużych dystansach, a przy tym emitują tylko wodę.

Samochód wykorzystywany przez Parlament Europejski jest tankowany na stacji wodorowej firmy Air Liquid. Zbudowano ją na terenie Toyota Technical Centre w Zaventem pod Brukselą. Podczas jazdy do Strasbourga auto korzysta natomiast z sieci stacji tankowania wodoru H2Mobility Germany.

To dla nas bardzo ważne, aby jak najwięcej ludzi miało doświadczenia z technologią wodorową. Dlatego jesteśmy dumni, że mogliśmy dołączyć Toyotę Mirai do floty Parlamentu Europejskiego

– powiedział Didier Stevens,
Senior Manager ds. współpracy europejskiej i rządowej Toyota Motor Europe.

fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

News will be here