Xiaomi stworzyło nowy telewizor – tym razem dla wymagających

Xiaomi, Xiaomi Mi TV Q1
Xiaomi Mi TV Q1, fot. Xiaomi
Xiaomi całkiem słusznie kojarzy się przede wszystkim z produktami o bardzo korzystnej relacji ceny do możliwości – takie też były pierwsze telewizory tej firmy. Mi TV Q1 jest jednak zupełnie inny.

W ostatnich kwartałach Xiaomi zaskakiwało produktami tak zwanej klasy premium – a więc urządzeń doskonale wyposażonych, choć drogich. To spora odmiana, do tej pory chiński gigant oferował bowiem głównie elektronikę w bardzo atrakcyjnych cenach. Najczęściej całkiem przyzwoitą, przez co atrakcyjną – jednak niezupełnie z półki dla tych najbardziej wymagających.

Producent znany przede wszystkim z telefonów Mi niedawno wkroczył na rynek telewizorów. Bardzo ostrożnie – pierwsze telewizory tego producenta, tak jak jego telefony, były raczej przeznaczone na rynek masowy. Niezłe i tanie. Teraz sytuacja się nieco zmienia.

75-calowy Xiaomi Mi TV Q1 wkracza do Europy – tani nie jest, ale za to bardzo dobrze wyposażony

Xiaomi Mi TV Q1, Xiaomi
Fot. Xiaomi

Nowy telewizor kosztuje 1300 euro – co nie jest małą kwotą, nawet mimo dużego rozmiaru. W zamian jednak oferuje wyświetlacz QLED 4K i Android TV w najnowszej, 10. wersji. Producent zapewnia przy tym, że jakość obrazu ma być na najwyższym poziomie.

Matryca telewizora jest odświeżana z częstotliwością 120 Hz, co powinno zagwarantować bardzo przyzwoite odwzorowanie ruchu. Ma też bardzo cienkie ramki wokół wyświetlacza i oferuje kontrast na poziomie 10 000:1 – co gwarantuje 192-strefowe wygaszanie strefowe typu FALD. Sprzęt obsługuje też wszystkie nowoczesne formaty obrazu HDR, w tym HDR10+ oraz Dolby Vision.

Nie tylko ładny obraz, ale też świetny dźwięk

Xiaomi
Fot. Xiaomi

Mi TV Q1 wyposażono w trzydziestowatowy system dźwiękowy stereo, na który składa się sześć głośników. Obsługuje standardy Dolby Audio i DTS-HD. Dodatkowo aplikacje na Android TV 10 powinny działać bardzo sprawnie dzięki układowi MediaTek MT9611 z 2 GB RAM i 32 GB pamięci.

Wyposażenie uzupełniają: Chromecast, Asystent Google i Alexa, złącza HDMI 2.0, Wi-Fi 5 GHz oraz Bluetooth 5. Do pełni szczęścia brakuje w zasadzie tylko obsługi trybu wyświetlania 4K przy odświeżaniu 120 Hz – co oznacza, że Mi TV Q1 nie pozwoli na wykorzystanie pełni możliwości konsol Xbox Series i PlayStation 5. Cóż, wyraźnie nie można mieć wszystkiego.

Autor artykułu
More from Maciej Gajewski

Chińczycy zawstydzają gigantów. Jako pierwsi wprowadzą na rynek elastyczny, składany tablet

To Samsung miał być tym producentem, który zadebiutuje na rynku z przełomowym,...
Czytaj wiecej