Tequila Patrón x Guillermo del Toro – esencja Meksyku

Patrón x Guillermo del Toro
Patrón x Guillermo del Toro
Tequila i bogato zdobione, kolorowe czaszki (motyw calaveritas) to pierwsze skojarzenia, jakie przychodzą do głowy na myśl o Meksyku. Nie mogło ich więc zabraknąć podczas tworzenia ekskluzywnego zestawu Patrón x Guillermo del Toro.

Meksykańska kultura to zbitek prekolumbijskich tradycji i katolickich zwyczajów przywiezionych do Nowego Świata przez europejskich odkrywców. Nie każdy ma jednak czas i ochotę, by zagłębiać się w historii regionu, dlatego w świadomości globalnej wytwarzane są pewne skróty myślowe, symbole danego narodu. W naszym przypadku najczęściej jest to wódka i pierogi, a w Meksyku? Oczywiście tequila i calaveritas, czyli bogato zdobione czaszki, które dawno już przestano wiązać jedynie z Día de los Muertos (Święto Zmarłych). I właśnie te dwa symbole leżą u podstaw tequili Patrón x Guillermo del Toro.

Patrón x Guillermo del Toro
Patrón x Guillermo del Toro

Tequila wytwarzana jest z soku niebieskiej agawy – wyłącznie w regionie Jalisco, którego sercem jest Guadalajara. Trunek ten jeszcze stosunkowo niedawno miał charakter lokalnego przysmaku, jednak zdobycie popularności na terenie Stanów Zjednoczonych otworzyło meksykańskiej wódce drogę do eksportu na cały świat. Tak się składa, że z Guadalajary pochodzi też jeden z najsłynniejszych meksykańskich filmowców – Guillermo del Toro. Mająca siedzibę nieopodal firma Patrón nie mogła więc przepuścić okazji, by nie wykorzystać tego faktu. Tak powstało Patrón x Guillermo del Toro, będące niczym “płynna esencja Meksyku”.

Patrón x Guillermo del Toro
Patrón x Guillermo del Toro

Inspiracją dla reżysera “Labiryntu Fauna” byli jimadorzy – farmerzy wyspecjalizowani w produkcji agawy. To dość popularne zajęcie w regionie Jalisco, z uwagi na duże potrzeby miejscowych destylarni. Już na pierwszy rzut oka można zauważyć piękne, nawiązujące do calaveritas rysy. Bogato zdobione opakowanie Patrón x Guillermo del Toro, zaprojektowane przez słynącego z wizualnych efektów filmowca, skrywa prawdziwy skarb. Wewnątrz znajduje się przypominająca ludzki korpus butelka tequili Patrón o pojemności 750 ml. Tuż nad nią umiejscowiono niewielką czaszkę, zawierającą 100 ml bazującego na tejże tequili likieru pomarańczowego. Zestaw wieńczą dwie świece wotywne, mające zapewnić odpowiedni klimat.

Tequila Patrón x Guillermo del Toro to edycja limitowana – wyrób rzemieślniczy, do którego rękę przyłożył słynny reżyser, nie należy więc do najtańszych. Opisany powyżej zestaw kosztuje 399$.

Autor artykułu
More from Damian Halik

Puma RS-Computer – klasyk lepszy niż smartwatche?

Jak każda seria limitowana, buty Puma RS-Computer rozeszły się w mgnieniu oka....
Czytaj wiecej