Agorafobiczny Podróżnik jedzie na Lanzarote!

Nowy Lexus UX - zdalna sesja zdjęciowa na wyspie Lanzarote, fot. mat. prasowe
Nowy Lexus UX - zdalna sesja zdjęciowa na wyspie Lanzarote, fot. mat. prasowe
Lexus to firma, która swoją innowacyjnością oraz zaangażowaniem w promowanie sztuki odbiega od  standardowej definicji producenta samochodów.

Po Lexus Hybrid Cuisine, Festiwalu Filmowym w Wenecji, Lexus Design Award 2018 oraz #SharpYetSmooth japońska marka zorganizowała prawdopodobnie pierwszą na świecie zdalną sesję zdjęciową, zrealizowaną z odległości 3 000 kilometrów!

Jacqui Kenny - założycielka profilu The Agoraphobic Traveller i autorka sesji zdjęciowej nowego Lexusa UX na Lanzarote, fot. mat. prasowe
Jacqui Kenny – założycielka profilu The Agoraphobic Traveller i autorka sesji zdjęciowej nowego Lexusa UX na Lanzarote, fot. mat. prasowe

Inspiracją dla tego oryginalnego pomysłu była działalność Jacqui Kenny, londyńskiej artystki i influencerki prowadzącej w mediach społecznościowych kanał podróżniczy The Agoraphobic Traveller.

Wyjątkowości zamieszczanym przez nią treściom dodaje fakt, że ich autorka właściwie nie wychodzi z domu – Jacqui zmaga się z agorafobią, czyli lękiem przed przebywaniem na otwartej przestrzeni czy w tłumie. Zaburzenie to bardzo utrudnia jej podjęcie jakiejkolwiek podróży, ponieważ każde wyjście poza cztery ściany wiąże się u niej z ogromnym, emocjonalnym napięciem, bardzo nieprzyjemnymi objawami ze strony organizmu, a także możliwością doznania ostrego ataku paniki.  Mimo przeciwności,  jakimi mierzy się co dzień, założycielka The Agoraphobic Traveller stara się realizować swoje pasje zwiedzając świat za pośrednictwem komputera i Internetu oraz coraz szerzej dostępnych nowych technologii.

Jacqui Kenny podczas pracy w Londynie nad zdalną sesją zdjęciową nowego Lexusa UX na wyspie Lanzarote
Londyn – Jacqui Kenny podczas pracy nad zdalną sesją zdjęciową nowego Lexusa UX na wyspie Lanzarote, fot. mat. prasowe

Lexus po raz kolejny udowodnił, że ludzka kreatywność w połączeniu ze współczesnymi osiągnięciami  technologicznymi dają niesamowity potencjał dla pokonywania coraz to nowych granic – tak dosłownie, jak i w przenośni. Przed uruchomieniem w październiku przedsprzedaży swojego kompaktowego crossovera UX, europejski oddział marki zorganizował na wyspie Lanzarote sesję zdjęciową najnowszego modelu, którego autorką została właśnie Jacqui Kenny. Jak to możliwe?

Zdjęcie ze zdalnej sesji zdjęciowej nowego Lexusa UX na Lanzarote, fot. mat. prasowe
Zdjęcie ze zdalnej sesji zdjęciowej nowego Lexusa UX na Lanzarote, fot. mat. prasowe

Otóż UX-a wyposażono w kamerę wideo obejmującą kąt 360°, a ekipa na miejscu była w stałym kontakcie z artystką za pośrednictwem komunikatora wideo.

Dzięki temu Jacqui miała nie tylko możliwość dobierania i modyfikowania ujęć, ale także niepowtarzalną okazję do zwiedzenia tego niezwykle malowniczego miejsca. Ostateczny efekt sesji zdjęciowej można uznać za bardzo udany –  nie tylko ze względu na piękne zdjęcia, które udało się wykonać, ale także na pozytywny wydźwięk całej inicjatywy. Lexus udowodnił, że najnowsze osiągnięcia techniki wielu z nas w przyszłości mogą pomóc w samorealizacji i spełnianiu marzeń.

Poniżej relacja wideo z tego przedsięwzięcia.

https://www.youtube.com/watch?v=Ggthj3lN780

 

Autor artykułu
More from Barbara Sajewicz

Toyota Aygo 2018: maluch z werwą na targach w Genewie

Toyota Aygo w obecnej odsłonie zadebiutowała w 2014 roku. W 2017 była...
Czytaj wiecej