“The Bowl Book” – niebanalna książka kucharska

Natalia Kontraktewicz, Natalia Kusiak, The Bowl Book
"The Bowl Book", fot. materiały prasowe
"The Bowl Book" okrzyknięto mianem idealnego przewodnika po kuchni roślinnej. Autorkami książki są Natalia Kusiak oraz Natalia Kontraktewicz, które od lat edukują o weganizmie. W środku znajdują się sześćdziesiąt cztery przepisy oraz mnóstwo porad dotyczących diety roślinnej, popularnych zamienników oraz podstaw gotowania.

Kuchnia roślinna kojarzy się z nudą i banalnymi smakami. Autorski album Nat Kontraktewicz i Natalii Kusiak odczarowuje jednak mity na temat wegańskich przepisów! Autorki zdecydowały się na książkę, która została wydana za pomocą metody self-publishingu (bez udziału dużych wydawnictw czy sponsorów). “The Bowl Book” to nie tylko kolorowe przepisy, ale także inspirujące rozmowy, piękne zdjęcia dań oraz mnóstwo inspiracji, które pomogą wprowadzić powiew świeżości do codziennej kuchni.

Wierzymy, że nasz album to pozycja zarówno dla początkujących, domowych kucharzy, jak i tych zaprawionych w kulinarnych bojach. To skarbnica wiedzy i niekończących się inspiracji z różnych części świata.

– Nat Kontraktewicz i Natalia Kusiak

Sześćdziesiąt cztery pomysły na wegańskie posiłki

Natalia Kontraktewicz, Natalia Kusiak
Natalia Kontraktewicz i Natalia Kusiak – autorki “The Bowl Book”, fot. materiały prasowe

W “The Bowl Book” znajdziecie masę przepisów na bowle, które stanowią idealną formę do zabawy smakami, teksturami i kolorami. Ta książka to także idealna pozycja dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z dietą bez mięsa. Dlaczego? Ponieważ to skarbnica informacji na temat zbilansowanych wartości odżywczych oraz zdrowszych zamienników. Autorki wszystko opisują również za pomocą apetycznych zdjęć, które znajdują się w albumie, oraz starają się przystępnie wytłumaczyć ich znaczenie.

“The Bowl Book”, czyli jak szanować jedzenie i planetę

Natalia Kontraktewicz, Natalia Kusiak
Fot. materiały prasowe

Natalia Kusiak oraz Natalia Kontraktewicz od zawsze dbają o estetyczny aspekt swoich kanałów społecznościowych, które bez wątpienia są wizytówką ich codziennej pracy. Nie bez powodu postawiły więc na druk najwyższej jakości, wyjątkową okładkę oraz duży format, który jeszcze bardziej odzwierciedla wrażliwość estetyczną. “The Bowl Book” jest zarówno funkcjonalnym albumem, jak i ozdobą, którą same chciałybyśmy mieć na półce.

Rozwiązania ekologiczne od lat są bliskie ich sercom. Papier, z którego powstała książka, posiada certyfikat FSC. Oznacza to, że została wydrukowana w Polsce, a pozostałe produkty zostały stworzone z uszanowaniem ekologii i pracy ludzkich rąk. Dzięki temu każdy szczęśliwy posiadać ma pewność, że kupił produkt, który został pozyskany w sposób legalny, bez uszczerbku dla środowiska naturalnego.

Proste, pożywne, różnorodne, elastyczne, zdrowe, pyszne, wegańskie i przygotowane odpowiedzialnie. Takie są miski, do których przepisy znajdują się w tym pięknym albumie.

Link do sklepu: www.thebowlbook.pl

Natalia Kontraktewicz, Natalia Kusiak, The Bowl Book
“The Bowl Book”, fot. materiały prasowe
Autor artykułu
More from Natalia Juszczak

Mistrzowie grillowania – co nowego w Asador Etxebarri?

Nie da się ukryć, że latem szczególną popularnością cieszą się restauracje, które...
Czytaj wiecej