„The EcoRabbit Vehicle” Mai Góreckiej w finale Toyota Dream Car Art Contest

Po raz 11-ty Toyota przyznaje nagrody w międzynarodowym konkursie plastycznym. Złożono 830 000 prac z 79 krajów. Młodzi artyści zaskoczyli pomysłowością, po raz kolejny udowadniając, że dziecięca wyobraźnia nie zna granic. Polską finalistką została 8-letnia Maja Górecka.

Konkurs po raz pierwszy został zorganizowany w 2004 roku z jednym, nadrzędnym celem: rozwijać zainteresowanie samochodami wśród dzieci. Od tego czasu wydarzenie odbywa się rokrocznie, a imponująca liczba uczestników uzyskiwana jest dzięki zaangażowaniu lokalnych przedstawicielstw i dealerów Toyoty.

Tegoroczna edycja trwała od października 2016 roku do marca br. W kwietniu jury pod przewodnictwem prezydenta Toyota Motor Corporation, Akio Toyody, przyznało złote, srebrne i brązowe nagrody w 3 kategoriach wiekowych, a także 2 nagrody specjalne: „The President Akio Toyoda Award” oraz „Engineering Inspiration Award”. W głosowaniu internetowym wyłoniony został laureat nagrody „Makes Me Smile! Award”. Ceremonia wręczenia nagród odbyła się 23 sierpnia w Tokio. Uczestniczyła w niej również Polka wraz z Rodzicami. Główne nagrody w poszczególnych kategoriach wiekowych odebrali z rąk Akio Toyody, prezydenta Toyoty, 7-letnia Ruwindya Thushadi Indraratne ze Sri Lanki, 10-letni Hong Yu Liang z Kanady i 15-letnia Victória Bezerra Oliveira z Brazylii.

Praca Mai to ekologiczny samochód-zając, schronienie dla zwierząt. Sieje nasiona, podlewa rośliny, sadzi kwiaty, ma radio-konewkę, zbiera śmieci, pieli, zapyla kwiaty, dba o rośliny i zwierzęta. Jest napędzany wodą i jeździ na rolkach.

Ruwindya (7 lat) wykonała pracę „Toyota Knowledge Paradise Car”. Przedstawiony w niej samochód dostarcza każdemu czyste środowisko, a także wrażliwość i wiedzę potrzebne to krzewienia dzielenia się, zdrowia i edukacji dla lepszej przyszłości.

10-letni Hong narysował „The Suitcase Car”, przenośny samochód zasilany powietrzem, który po złożeniu wygląda jak walizka. Samochód lata w powietrzu i pomaga ocalić ludzi dotkniętych naturalnymi katastrofami, takimi jak tornada czy trzęsienia ziemi.

Victória przygotowała na konkurs pracę „The Recycle of Dreams”. W tym przedstawieniu latający samochód Toyoty zbiera i łączy sny ludzi o radości, miłości i nowych pomysłach. Jednocześnie czyści osiedla z odpadów, zamieniając je na paliwo, oraz użyźnia drzewa swoimi spalinami, powodując, że żyją dłużej.

Jurorzy nie mieli łatwego zadania,i to nie tylko przez liczbę prac. Pomysłowość dzieci, ich dbałość wykonania prac i forma udowodniły, że dzieci są bardzo wrażliwe i czujne na problemy świata i środowiska.

Źródło: www.toyotanews.pl 

 

Autor artykułu
More from Dominika Telega

I który kraj spożywa najwięcej wina?

Miłość do wina nie słabnie. Nie, żeby spożycie znacząco wzrosło, ale dane...
Czytaj wiecej