“The Final Table”: w oczekiwaniu na kulinarne show Netflixa

Kucharze z różnych stron świata, pyszne jedzenie, rywalizacja i światowe, kulinarne autorytety. Do tego wszystkiego dostępność na żywo dla kilku miliardów widzów. Zainteresowani? Sprawdźcie, jaką niespodziankę przygotował Netflix dla fanów kulinariów.

Już od sierpnia wiadomo było, że oprócz nowych propozycji filmów i seriali, Netflix przygotuje coś także dla fanów innych formatów. Mowa tu o programach typu reality show, które niezmiennie cieszą się ogromną popularnością widzów na całym świecie. Kolejne stacje telewizyjne prześcigają się w tworzeniu nowych, wzbudzających coraz większe emocje propozycji show lub w ulepszaniu istniejących już formatów. Netflix nie pozostał temu obojętny – i przygotował dla swoich odbiorców również coś niezwykle ciekawego.

I choć programowych nowości od Netflixa w zbliżających się miesiącach będzie kilka – mnie zaciekawił szczególnie jeden. Mam na myśli kulinarne show “The Final Table”. Sama formuła programu jest już nam częściowo znana, chociażby z Masterchefa czy Top Chefa. Umiejętności kulinarne kucharzy w kolejnych odcinkach poddawane są nowym próbom, a powstałe dania oceniane są przez kulinarne autorytety. Brzmi znajomo, prawda?

Co więc odróżnia propozycję Netflixa?

To, że program realizowany będzie na skalę światową! Zawodnicy z całego świata będą mierzyć się ze sobą, tworząc kuchnię najwyższych lotów. 12 zespołów złożonych z dwojga kucharzy pochodzących z takich krajów, jak Meksyk, Hiszpania, Anglia, Brazylia, Francja, Japonia, Stany Zjednoczone, Indie i Włochy. W każdym z dziewięciu odcinków kucharze będą gotować dania inspirowane jednym z dziewięciu krajów, próbując zaimponować gronu znanych szefów kuchni, celebrytów i krytyków kulinarnych. 

Mówiąc o skali światowej mam jednak na myśli nie tylko zawodników, ale… dostępność programu dla widzów.

Reality-show, takie jak MasterChef i Top Chef, zostały zrealizowane w niezliczonych międzynarodowych wersjach dostosowanych do każdego rynku. I tu właśnie”The Final Table” znacząco się wyróżnia, gdyż program będzie tylko w jedna wersji! Może wydawać się, że będzie to ograniczenie, ale Netflix zadbał o wszystko. Show będzie emitowane jednocześnie w 190 krajach i na bieżąco dubbingowane, a dla krajów nieanglojęzycznych dostępne będą napisy. Śmiało można więc przypuszczać, że ludzie na całym świecie będą zaangażowani w ten sam program w tym samym czasie! Pomyślcie o takich przykładach, jak Eurowizja, czy Igrzyska Olimpijskie… Tylko tym razem w kulinarnym wydaniu. Rywalizacja między krajami zawsze wzbudza szerokie zainteresowanie. Każdy z nas słyszał też z pewnością powiedzenie, że jedzenie łączy ludzi. A teraz połączmy to wszystko w jedno… Wydaje się więc, że “The Final Table” to koncept, który skazany jest na sukces.

 

Dodatkową atrakcją jest sam zespół ekspertów, którzy pojawią się w programie. Lista ujawnionych nazwisk jest naprawdę gorąca. W programie zobaczymy takie kulinarne ikony, jak Enrique Olvera (Meksyk), Andoni Aduriz (Hiszpania), Clare Smyth (Wielka Brytania), Helena Rizzo (Brazylia), Vineet Bhatia (Indie), Grant Achatz (Stany Zjednoczone), Carlo Cracco (Włochy), Yoshihiro Narisawa (Japonia), czy Anne-Sophie Pic (Francja).

Kiedy zobaczymy “The Final Table”?

Netflix zapowiadał program w jesiennych nowościach. W ostatnich dniach poznaliśmy jednak już dokładną datę premiery. Pierwszy odcinek wyemitowany zostanie we wtorek, 20 listopada. Koniecznie zarezerwujcie więc wolny wieczór.

By podgrzać atmosferę platforma kilka dni temu wypuścił oficjalny zwiastun programu. I nie da się ukryć, że apetyt widzów został rozbudzony! Dla tych, którzy jeszcze nie widzieli:

 

Autor artykułu
More from Natalia Maciejewska

360° EAT GUIDE: Przewodnik kulinarny, jakiego jeszcze nie było

360° EAT GUIDE to nowa, skandynawska inicjatywa związana z tematem zrównoważonego rozwoju...
Czytaj wiecej