The Sea, The Sea w sercu Hackney

The Sea, The Sea, Leandro Carreira, Londyn, Wielka Brytania
Wnętrze restauracji The Sea, The Sea, fot. materiały prasowe
The Sea, The Sea nadciąga z nowym rybnym przedsięwzięciem! Ambitna restauracja pojawi się na Acton Mews w Hackney. Jej szefem kuchni będzie nikt inny jak Leo Carreira. To niezrównana okazja, aby skosztować najbardziej progresywnej kuchni rybnej w Londynie!

Nowa odsłona The Sea, The Sea to przede wszystkim odważne i intymne doznania kulinarne przy stole szefa Leo Carreiry! Restauracja zaoferuje zaledwie dwanaście miejsc. Piękne wnętrza i najlepsze lokalne produkty będę dostępne dla szerszej, choć nadal nie tak szerokiej publiczności. Kuchnia natomiast oprze się na najlepszych rybach z całej Wielkiej Brytanii oraz tych przygotowanych w specjalnie zbudowanych szafkach do leżakowania. Stół Szefa Kuchni będzie przestrzenią, gdzie nawet najbardziej wymagający smakosz poczuje się jak w raju. Jeśli chodzi o zaskakujące dania i zaspokojenie najbardziej ukrytych pragnień podniebienia – na Leo Carreirę bez zwątpienia można liczyć!

The Sea, czyli Stół Szefa i Omakase

Jaka kuchnia będzie charakteryzowała to miejsce? Będzie ona przede wszystkim w stylu omakase, jak choćby wysuszony turbot ubrany w cztery rodzaje octu, ze strąkami wyjątkowo słodkiego grochu i pomidorami o strukturze plastra miodu. Oprócz tego w menu znajdzie się m.in. peklowany ostrobok z sosem z orzeszków piniowych oraz langustyna “Wedding Cake”. To danie obejmuje wędzone langustynki w portugalskim stylu ciasta jajecznego. Co to znaczy? Trzeba się przekonać na własnych oczach i przede wszystkim podniebieniu!

Wnętrza, które robią wrażenie

Xerém z małżami i kolendrą, Leandro Carreira, The Sea, The Sea
Xerém z małżami i kolendrą, fot. materiały prasowe

Nie da się ukryć, że londyńska restauracja zaskoczy nie tylko daniami i oryginalnymi smakami, ale także wyjątkowym wnętrzem i intymną atmosferą. Ustawiona w łukach kolejowych przestrzeń została zaprojektowana jako wciągające doświadczenie, w którym goście przejdą przez ściany wyłożone podświetlanymi zbiornikami wypełnionymi żywymi rybami i skorupiakami.

Celem było stworzenie miejsca opartego na wielkiej staranności, dążącego do spektakularnego, wielozmysłowego doświadczenia. Stół Szefa Kuchni wykorzystuje łukowatą przestrzeń, aby wykreować dynamiczną, teatralną, wysoce skoncentrowaną i intymną atmosferę.

Otwarcie The Sea, The Sea zaplanowano na 1 września. Szczegóły znajdziecie na ich oficjalnej stronie.

Autor artykułu
More from Natalia Juszczak

Metamorfoza restauracji BRACE

Lockdown dla BRACE oznaczał wiele zmian, ale jedno jest pewne – restauracja...
Czytaj wiecej