Kultowy horror “The Thing” w formie gry planszowej

Aż trudno uwierzyć, że kultowe "Coś" Johna Carpentera w przyszłym miesiącu skończy trzydzieści pięć lat! Dla uczczenia tej rocznicy Mondo Tees we współpracy z Project Raygun wydadzą grę planszową "The Thing: Infection at Outpost 31".

Gry planszowe przeżywają istny renesans, czego przekładami niech będą olbrzymie sukcesy takich tytułów, jak “Exploding Kittens” czy “Bears vs Babies”, na stworzenie których zebrano za pomocą Kickstartera kilkanaście milionów dolarów! “The Thing: Infection at Outpost 31” nie ma aż takich ambicji, ale wygląda i zapowiada się bardzo ciekawie. Wracamy na Antarktydę!

The Thing: Infection at Outpost 31, fot. Mondo Tees / Project Raygun
The Thing: Infection at Outpost 31, fot. Mondo Tees / Project Raygun

Ciężko się nie domyślić, że najważniejszym z elementów planszówkowej wersji klasyka Johna Carpentera będzie ukrywanie swej prawdziwej tożsamości. Przygotujcie się zatem na pożegnanie przynajmniej części znajomych, bo tego typu gry niszczą przyjaźń znacznie skuteczniej, niż owiane “złą sławą” Monopoly!

“The Thing: Infection at Outpost 31” zaprojektowano tak, by jak najlepiej odzwierciedlić bazę badawczą, znaną z filmu “Coś”. Gracze będą mogli wcielić się w jedną z dwunastu postaci (tak, tych znanych z filmu!). Jak na razie brak szczegółowych informacji na temat mechaniki gry, jednak biorąc pod uwagę wygląd planszy, najprawdopodobniej otrzymamy mieszankę rozgrywki psychologicznej, opartej na poszukiwaniu wśród graczy “wroga”, który ukrywa swoją tożsamość z nieco bardziej losowymi elementami. Nie wiemy bowiem, co będzie nas czekać w kolejnych pomieszczeniach bazy. Ale z pewnością będzie to ciekawe doświadczenie!

The Thing: Infection at Outpost 31, fot. Mondo Tees / Project Raygun
The Thing: Infection at Outpost 31, fot. Mondo Tees / Project Raygun

Premierę “The Thing: Infection at Outpost 31” zapowiedziano na październik. Poza standardową wersją, powstanie także 1982 kopie edycji limitowanej, zawierającej dodatkowe elementy. Jeśli chcielibyście otrzymywać informacje na temat gry z pierwszej ręki, Mondo Tees uruchomiło na swojej stronie dedykowany jej newsletter.

Autor artykułu
More from Damian Halik

Czy miasta piętnastominutowe mają rację bytu?

Ludzie wracają do miast – a może nigdy tak na dobrą sprawę...
Czytaj wiecej