The Weeknd i Daft Punk w kosmicznym teledysku

The Weeknd ft. Daft Punk - I Feel It Coming, fot. Republic Records
The Weeknd ft. Daft Punk - I Feel It Coming, fot. Republic Records
The Weeknd kontynuuje swój marsz na muzyczny szczyt. Kolejnym krokiem, który ma go przybliżyć do celu, jest teledysk do nagranej wspólnie z duetem Daft Punk piosenki "I Feel It Coming".

The Weeknd kontynuuje swój marsz na muzyczny szczyt. Kolejnym krokiem, który ma go przybliżyć do celu, jest teledysk do nagranej wspólnie z duetem Daft Punk piosenki “I Feel It Coming”.

“I Feel It Coming” to jeden z trzech singli promujących wydaną w listopadzie zeszłego roku płytę “Starboy”. Widzieliśmy już teledyski do utworów “Reminder”“Party Monster”, “False Alarm” i tytułowego “Starboya” (także stworzonego z Daft Punk). Nadszedł czas na “I Feel It Coming”… i ciężko się spodziewać, że na tym The Weeknd poprzestanie – na płycie jest jeszcze trzynaście kawałków.

Abel Tesfaye, Kanadyjczyk etiopskiego pochodzenia, nie miał łatwego życia, ale gdy już odbił się od dna, niemal natychmiast zrobiło się o nim głośno. Od płytowego debiutu w 2013 roku, występujący pod pseudonimem The Weeknd muzyk, zdobył ponad siedemdziesiąt różnych nagród. Między innymi po dwie statuetki Grammy i AMA czy osiem Billboard Music Awards. W zeszłym roku był także nominowany do Oscara za piosenkę z filmu “Pięćdziesiąt Twarzy Grey’a”.

Rzesza fanów rośnie, a The Weeknd idzie dalej, wciąż bawiąc się filmową konwencją. Tym razem muzyk zafundował nam sentymentalną podróż do lat osiemdziesiątych, w której towarzyszą mu panowie z Daft Punk.

Za retro-klip odpowiada Warren Fu, który cztery lata temu stworzył teledysk do utworu “Get Lucky” – a The Weeknd wcale by nie narzekał, gdyby “I Feel It Coming” odniosło równie wielki sukces, co kawałek nagrany przez Daft Punk i Pharrella Williamsa.

W sieci zaroiło się od komentarzy. Część internautów uznaje nagranie za hołd dla Michaela Jacksona – jednego z idoli Kanadyjczyka. Są nawet tacy, dla których The Weeknd jest następcą “króla”. Niezależnie od opinii internetowych komentatorów, “I Feel It Coming” zdaje się krokiem naprzód dla artysty. A jeśli wierzyć typowemu dla kina lat osiemdziesiątych zagraniu, które widzimy na końcu teledysku, gdy pojawiają się panowie z Daft Punk – zapewne The Weeknd już szykuje kontynuację.

Autor artykułu
More from Damian Halik

Arnaud Montagard w fotograficznej podróży przez Amerykę

Choć do 21. roku życia mieszkał we Francji, jego muzą od zawsze była...
Czytaj wiecej