Tłumacz symultaniczny w osobistej słuchawce

Językowe braki nadrobi za nas Pilot - wynalazek Waverly Labs’. To urządzenie, które symultanicznie, będzie tłumaczyć obcy język. Prototyp zaprezentowano na Mobile World Congress, a pojawienie się na rynku zapowiadane jest jeszcze w tym roku.

Językowe braki nadrobi za nas Pilot – wynalazek Waverly Labs’. To urządzenie, które symultanicznie, będzie tłumaczyć obcy język. Prototyp zaprezentowano na Mobile World Congress, a pojawienie się na rynku zapowiadane jest jeszcze w tym roku.

Wszystko zaczęło się od spotkania anglojęzycznego twórcy urządzenia z francuską dziewczyną. Bo kto nie chce rozmawiać swobodnie z ludźmi bez bariery językowej? I tak oto rozpoczęły się prace nad prototypem. Sposób działania „Pilot’a” jest prosty. Słuchawki łączą się z aplikacją, która wykorzystuje rozpoznawanie mowy i konwertuje na nasz rodzimy język. Opóźnienie jest zaledwie kilkusekundowe, a „dostarczone” uchu tłumaczenie jest na bardzo zadowalającym poziomie, bez zbędnych książkowych wtrętów.

Problem może się pojawić przy lokalnych akcentach i dialektach, ale firma przekonuje, że wraz z użytkownikami poradzą sobie i z tym. Aby działać, urządzenie musi być podłączone do internetu, w planach jest wersja offline. Powstałe urządzenie zakłada noszenie słuchawek przez dwóch uczestników rozmowy, jednak w przyszłości można będzie liczyć na rozwój tego rozwiązania.

Pilot ma kosztować 299 USD. Na początek będzie tłumaczył angielski, hiszpański, francuski, włoski i portugalski. Wkrótce do tej listy dołączą kolejne języki.

Źródło: Dezeen.com 

Autor artykułu
More from Dominika Telega

Diabeł tkwi w szczegółach, czyli zdrowa obsesja na punkcie detali

Dbałość o szczegóły to klucz do sukcesu. Szczególnie gdy startujesz na stanowisko...
Czytaj wiecej