To jest napad! – Marek Wałkuski o bandyckim przemyśle w USA i nie tylko

Lada dzień w księgarniach pojawi się To jest napad, kolejna opowieść o Ameryce korespondenta Polskiego Radia, Marka Wałkuskiego.

Marek Wałkuski, to jedna z najciekawszych postaci Polskiego Radia, głównie Trójki, choć jego korespondencje zza wielkiej wody pojawiają się w wszystkich programach publicznego nadawcy. Trójką związany jest od 1991 roku, pracował jako reporter, wydawca, prowadził programy publicystyczne i informacyjne. Pomiędzy 1998 a 2001 rokiem był gospodarzem słynnego pasma „Zapraszamy do Trójki”. Rok później wyjechał do USA i od tamtej pory jest stałym korespondentem Polskiego Radia. Słuchacze Programu Trzeciego kojarzą go z piątkowych wejść w popołudniowym ZdT. Przedstawia tam najciekawsze, aczkolwiek nie zawsze najważniejsze wydarzenie w Stanach z ostatniego tygodnia. Jego relacja jest zawsze okraszona specyficznym i inteligentnym poczuciem humoru. W dodatku jeśli tak jak zazwyczaj audycję prowadzi Kuba Strzyczkowski, można być pewnym salw śmiechu z konwersacji obu panów. Tradycyjną już się stała opowieść redaktora Wałkuskiego na temat napadu na koniec wejścia. Mowa tu zazwyczaj nie o największych i spektakularnych akcjach bandytów, a w lekki i zabawny sposób Marek Wałkuski opisuje tych, którym nie do końca się udało.

Premiera książki "To jest napad. Czyli kawałek nieznanej historii Ameryki" 25 października ale można już ją zamawiać tutaj: http://bit.ly/To_jest_napad_E

Opublikowany przez Marek Wałkuski Czwartek, 19 października 2017

Razem z redaktorem Strzyczkowskim od lat planują napad na amerykański bank prześcigając się w coraz to bardziej błyskotliwych pomysłach. Owocem między innymi tych dyskusji jest najnowsza książka Wałkuskiego “To jest napad! Czyli kawałek nieznanej historii Ameryki”. To już trzecia, po „Wałkowaniu Ameryki” oraz „Ameryce po kaWałku” opowieść o tym kraju. Napady, będące osią opowieści tak naprawdę są tylko pretekstem do opowiedzenia historii dolara, amerykańskiej bankowości, więziennictwa, aparatu ścigania i wielu innych. Znając redaktora Wałkuskiego będzie to podane w lekki i przyjemny sposób. „To jest napad” wydany przez Editio w księgarniach już od 25 października. A tak o nowym dziele Marka Wałkuskiego mówi sam Kuba Strzyczkowski:

„Od lat na antenie Trójki planujemy z kolega Wałkuskim napad na bank. Najchętniej amerykański, bo podejrzewam, ze tam maja najwięcej pieniędzy. Kolega ma być strategiem przedsięwzięcia. Biorąc pod uwagę, czym się zachwyca, czarno to widzę. Podczas napadu możemy być zabawniejsi od gangu Olsena. A zdaje się, że nie o to chodzi… Mam zatem nadzieje, ze książka będzie zachętą dla Państwa do organizacji profesjonalnych napadów. Proszę pamiętać o inspiracji! Powiedzmy… dziesięć procent?”

 

Redaktor Strzyczkowski w pracy. Do usłyszenia po 16:30 w Trójka – Program 3 Polskiego Radia

Opublikowany przez Marek Wałkuski Piątek, 20 października 2017

Autor artykułu
More from Piotr Skowron

mPojazd – dowód rejestracyjny w telefonie

Do aplikacji mObywatel dodano kolejną usługę – mPojazd. Nowa zakładka w programie...
Czytaj wiecej