TOP 5 najbardziej luksusowych hoteli na świecie

Jeśli chcesz poznać najwspanialsze hotele świata gdzie luksus i przepych to codzinność, chętnie przedstawimy naszych foworytów...

Emirates Palace Abu Dhabi

Hotel, którego budowa pochłonęła 3 miliardy dolarów oferuje absolutnie bezkompromisowy luksus, w bliskowschodnim, pełnym przepychu wydaniu. Obiekt dysponuje niemal 400 pokojami, 40 salami konferencyjnymi, dziesiątkami basenów i fontann. Marmur użyty do budowy Emirates Palace, został przywieziony z kilkunastu różnych krajów. Hotel, położony tuż przy pięknej plaży z białym piaskiem, otoczony jest fantastycznymi, zielonymi ogrodami, których utrzymanie w pustynnym klimacie jest ogromnym wyzwaniem.

Hotel Emirates Palace, fot.:HolidayCheck
Hotel Emirates Palace, fot.:HolidayCheck

Mirihi Island Resort Malediwy

Luksusowy ośrodek składający z 37 willi położonych tuż nad wodą przepięknej laguny południowego atolu Malediwów – Ari. Mirihi Island Resort, którego nazwa pochodzi od miejscowego kwiatu, oferuje bezpośredni dostęp do rafy koralowej, a wille zbudowane są na palach na błękitnych wodach niesamowitej laguny. Na gości czekają dwie restauracje, bar oraz światowej klasy centrum nurkowe. Poczucie bycia w raju towarzyszy wszystkim gościom.

Burj Al Arab Hotel, Dubai

Burj Al Arab to jeden z najbardziej charakterystycznych hoteli na świecie i jeden z najczęściej fotografowanych. Sylwetka nawiązująca do żagla, z wystającym z boku podniebnym kortem tenisowym, na tle błękitnych wód Zatoki Perskiej stanowi prawdziwą ikonę. Dzięki fantastycznej lokalizacji, z okien wszystkich luksusowych pokoi roztacza się niesamowity widok. Burj Al.-Arab oferuje niezwykle bogatą ofertę gastronomiczną, z podwodną restauracją włącznie, a także rozrywki na najwyższym poziomie. Flota hotelowych limuzyn to wyłącznie Bentleye.

Mardan Palace Hotel, Turkey

Hotel Mardan Palace został zbudowany przez rosyjskiego miliardera Telmana Ismailova w roku 2009, a koszt sięgnął niebotycznych 1,65 mld dolarów. Ośrodek, położony w tureckiej Antalyi, ma największy basen w basenie Morza Śródziemnego – jednocześnie może z niego korzystać tysiąc osób. Mardan Palace to bez wątpienia jeden z najbardziej luksusowych hoteli w Europie, imponujący rozmachem – wnętrza wykończone są złotem, kryształami i włoskimi marmurami. 17 barów, luksusowe spa oraz akwarium pełne egzotycznych ryb robią ogromne wrażenie. Na plażę zostało przywiezione 9 tys. ton białego piasku z Egiptu.

Mardan Palace, fot.: travel media hotels discounts
Mardan Palace, fot.: travel media hotels discounts

Amangiri, Utah, USA

Kompleks Amangiri to absolutnie wyjątkowe miejsce. Luksusowy ośrodek stanowi oazę luksusu na pustynnych terenach stanu Utah. Przyjeżdzający tu gości cieszą się wrażeniem całkowitego odosobnienie, podziwiając jednocześnie niesamowite krajobrazy z luksusowych wnętrz utrzymanych w surowym, designerskim stylu. Dzięki unikatowej architekturze, ośrodek doskonale komponuje się z skalistym krajobrazem pustyni, a ogromne, panoramiczne okna pozwalają cieszyć się widokiem z łózka lub specjalnie zaprojektowanej wanny. W cenę pobytu wliczone są lekcje jogi oraz piesze wycieczki. Na gości czeka również spa z zabiegami inspirowanymi tradycjami Indian Navajo.

Autor artykułu
More from Anna Drozdowska

Bali Belmond

Luksusowy ośrodek Belmond Jimbaran Puri położony jest na jednej z najpiękniejszych plaż...
Czytaj wiecej