Zobacz, jak radzą sobie Lexusy RC F GT3 na torze Silverstone w Anglii 

Lexus RC F GT3 na torze (fot. mat. prasowe)
Lexus RC F GT3 na torze (fot. mat. prasowe)
Emil Frey Lexus Racing Team dotarł już do czwartej rundy wyścigów Blancpain GT. Zespół inżynierów i kierowców jest pewny, że wykorzystywane przez niego dwa Lexusy RC F GT3 zapewnią mu dobre wyniki. Specjalnie dla fanów sportów motorowych, zmagania transmitowane będą w Internecie.

To już czwarta runda Blancpain GT. Na chwilę obecną wiemy, że zespół Emil Frey Lexus  Racing Team zajmuje piąte miejsce w tabeli zespołów. Teraz czas na start na torze Silverstone w Anglii. Ze względu na ubiegłoroczne sukcesy, szwajcarski zespół myśli optymistycznie o swoim występie w rywalizacji wytrzymałościowej, która będzie miała miejsce się dniach 18-20 maja. Inżynierowie oraz kierowcy nastawiają się na  poprawienie swojej pozycji w klasyfikacji. Obecnie, pomimo małej ilości czasu pomiędzy dwoma angielskimi wyścigami, obydwa Lexusy RC F GT3 przygotowywane są w warsztacie pod kątem właściwości toru…

Tor Silverstone (www.cyrkf1.pl)
Tor Silverstone (www.cyrkf1.pl)

Tor Silverstone

… a wiadomo, że nie będzie łatwo. Silverstone obchodzi w tym roku 70. jubileusz istnienia. Jest on znany kierowcom z nierówności powierzchni, które dostarczają dużych problemów przy hamowaniu przed szybkimi zakrętami. Pod tym względem jednak, zespół EFR jest już dobrze przygotowany. Rok temu w serii International GT Open wywalczył miejsce lidera w pierwszym oraz najniższe miejsce na podium w drugim wyścigu odbywającym się na tym torze. Doświadczenie zdobył również na Brands Hatch, który posiada podobne cechy i gdzie zaliczył już w tym roku punktowane finisze. Zespół ma zatem do dyspozycji dużą ilość danych, które jednak wymagają dodatkowej weryfikacji przed startem Lexusów na torze Silverstone. Jest tak między innymi dlatego, że obydwa samochody jeździć będą na innych niż w poprzednim roku oponach, co może przełożyć się optymalizację ustawień aut przez inżynierów EFR Team. Technicy jednak zapowiadają, że będą to raczej kosmetyczne zmiany.

LEXUS RC F GT3 w grze Gran Turismo (mat. prasowe)
LEXUS RC F GT3 w grze Gran Turismo (mat. prasowe)

Zmagania zespołu Emil Frey Lexus Racing Team w kulminacyjnym, trzygodzinnym wyścigu wytrzymałościowym na torze Silverstone w Anglii możecie śledzić podczas transmisji internetowej w niedzielę 20 maja o godzinie 14:00 czasu polskiego:

www.blancpain-gt-series.com/watch-live

Autor artykułu
More from Barbara Sajewicz

Jaki będzie Lexus IS A.D. 2020?

Lexus IS to zdecydowanie najbardziej popularny sedan tej luksusowej marki na polskim...
Czytaj wiecej