Toyota 86 GR Sport: ulubione auto drifterów teraz w sportowej wersji!

Toyota 86 GR Sport © Toyota
Toyota GT86 jest wśród fanów driftingu bardzo popularnym modelem samochodu. Wzorowo wyważone coupé japońskiego producenta cenione jest przede wszystkim za tylny napęd i świetne właściwości jezdne. Jakby tego było mało, na japoński rynek wkracza właśnie jego sportowa wersja.

Choć w Europie mamy na razie tylko jeden model Toyoty w którym palce maczał jej słynny zespół wyczynowy Gazoo Racing, to na japońskim rynku zagościło już dziesięć aut ze znaczkiem „GR”. I właśnie wchodzi nowe – Toyota 86 GR Sport. Od tej pory fani modelu GT86 będą mogli cieszyć się sportową wersją lubianego samochodu. W nomenklaturze japońskiego producenta „GR Sport” oznacza najniższy poziom modyfikacji przez team przygotowujący jego samochody do najważniejszych zawodów motorowych na świecie. Następny w skali jest GR, najmocniej stuningowane wersje zaś, opatrzone są znaczkiem „GRMN”.

Toyota 86 GR Sport - wnętrze © Toyota
Toyota 86 GR Sport – wnętrze © Toyota

Między innymi z tego właśnie względu Toyota 86 GR Sport świetnie nadaje się do codziennej jazdy. Wewnątrz samochodu znajdziemy pomniejszoną względem modelu GT86, skórzaną kierownicę. Umieszczono na niej logo ”GR” – tak, jak na przycisku startu i tablicy rozdzielczej.

Toyota 86 GR Sport - nowa, mniejsza kierownica w logo 'GR' © Toyota
Toyota 86 GR Sport – nowa, mniejsza kierownica w logo ‘GR’ © Toyota

Z zewnątrz zaś, od GT86 różnią ją między innymi: przedni spojler, czarne, aerodynamiczne listwy progowe czy 17-calowe aluminiowe felgi, spomiędzy których widać wyposażone w czerwone zaciski hamulce Brembo.

Toyota 86 GR Sport © Toyota
Toyota 86 GR Sport © Toyota

Toyota 86 GR Sport daje nam do wyboru 2 opcje skrzyni biegów: 6-stoniową, manualną lub automat o 6 przełożeniach. Napędza ją silnik typu bokser o mocy 206 KM i pojemności 2 litrów. W Japonii cena modelu wynosi równowartość około 125 900 złotych.

Toyota 86 GR Sport © Toyota
Toyota 86 GR Sport © Toyota

 

Źródło: Motoblog by Complex PR

Autor artykułu
More from Barbara Sajewicz

Dynamic Tower: rotujący drapacz chmur

Do planowanego na 2020 rok EXPO powstać ma w Dubaju nietypowy wieżowiec,...
Czytaj wiecej