Toyota Auris trzeciej generacji na targach w Genewie!

Toyota Auris trzeciej generacji - zarys sylwetki (toyotanews.pl)
Toyota Auris trzeciej generacji - zarys sylwetki (toyotanews.pl)
Międzynarodowe Targi Motoryzacyjne w Genewie to wspaniałe wydarzenie, obfitujące w premiery marek samochodowych. Toyota zapowiedziała już klika prezentacji nowych aut, w tym nowego Aurisa.

Toyota Auris trzeciej generacji dla fanów motoryzacji pozostanie zagadką aż do jej oficjalnej prezentacji na Międzynarodowym Salonie Motoryzacyjnym w Genewie. Na razie, media dysponują tylko zdjęciem ukazującym profil nadwozia i tylnych lamp tego pojazdu. Toyota zapowiada, że nowa generacja to zdecydowanie bardziej dynamiczny design. Nowy napęd hybrydowy z 2-litrowym silnikiem zapewni osiągi lepsze od poprzednika. Wiadomo również, że samochód będzie miał niżej niż dotychczas położony środek ciężkości. Zaprojektowany został na platformie TNGA (Toyota New Global Architecture). Taki rodzaj architektury ma na celu uzyskanie odpowiedniej sztywności i stabilności konstrukcji auta, przy jednoczesnym zapewnieniu optymalnej dynamiki jazdy.

Toyota - fabryka Aurisa (toyotanews.pl)
Toyota – fabryka Aurisa (toyotanews.pl)

Toyota niedawno ogłosiła, że Toyota Auris trzeciej generacji produkowana będzie w angielskiej fabryce TMUK (Toyota Manufacturing UK) w Burnaston, zaś jej silniki w TMUK w Deeside w Północnej Walii .

Fakt ten nie dziwi zwłaszcza, że Japończycy wydali w zeszłym roku aż 240 milionów funtów na modernizację produkcji w Anglii. Dzięki temu wkładowi unowocześniono maszynerię i systemy, a także wyposażono fabryki w nowe technologie, umożliwiające produkcję w architekturze TNGA. Inwestycja ta powinna się opłacić, zwłaszcza, że Wielka Brytania to obecnie największy producent aut Toyoty w Europie, a aż 85% wyprodukowanych aut wyprodukowanych z tym kraju trafia na eksport.

Fabryka Toyoty w Wielkiej Brytanii (toyotanews.pl)
Fabryka Toyoty w Wielkiej Brytanii (toyotanews.pl)

 

Źródło: Toyota News PL

Autor artykułu
More from Barbara Sajewicz

Toyotą Auris TS Kombi w wakacyjną podróż i na miasto

Ci, którzy potrzebują samochodu nie tylko do sprawnego poruszania się po mieście,...
Czytaj wiecej