Toyota C-HR Selection: nowa, wysmakowana wersja crossovera

Toyota C-HR Selection (fot. mat. prasowe)
Toyota C-HR Selection (fot. mat. prasowe)
Lubiany przez miłośników motoryzacji crossover zyskał nową wersję wyposażenia przygotowaną specjalnie na polski rynek. Zobacz, czym wyróżnia się nowa odsłona Toyoty C-HR: Selection.

W wyglądzie zewnętrznym nowej Toyoty C-HR Selection najbardziej rzuca się w oczy oczywiście dwukolorowe nadwozie samochodu. Jest on dostępny w czterech opcjach kolorystycznych. Do wyboru bez dopłaty mamy lakiery: Pearl White (biel), Metal Stream w (platyna), Nebula Blue (niebieski) oraz Tokyo Red (czerwony).

Toyota C-HR Selection w kolorze Pearl White (fot. mat. pracowe)
Toyota C-HR Selection w kolorze Pearl White (fot. mat. prasowe)

Wszystkie motywy łączy czerń Black Star, którą pokryto dach, obudowy lusterek oraz słupki pojazdu. Światła tylne, przednie oraz przeciwmgielne wykonano w technologii LED. Na słupku C znajdziemy oznakowanie wersji: „Selection”. Aluminiowe, 18-calowe felgi dopełniają wizji projektantów.

Toyota C-HR Selection w kolorze Nebula Blue (fot. mat. pracowe)
Toyota C-HR Selection w kolorze Nebula Blue (fot. mat. prasowe)

Wnętrze

Wnętrze samochodu urozmaicone zostało skórzanymi fotelami w kolorach bordo (Dark Rose)  lub beżowym (Light Beige). Kierownica również została pokryta skórą i dodatkowo wyposażona w ogrzewanie. Podgrzewane są też przednie fotele auta, a fotel kierowcy posiada możliwość regulacji pozycji w odcinku lędźwiowym. Automatyczna, dwustrefowa klimatyzacja dostępna jest w standardzie, tak jak platynowa listwa dekorująca deskę rozdzielczą i drzwi oraz robiące wrażenie podświetlenie wnętrza. Od wymagań kupującego zależy dobór systemu multimedialnego, sterowanego za pomocą dotykowego ekranu 8’’, na którym wyświetlany jest również obraz pochodzący z kamery cofania. W standardzie oferowany jest Toyota Touch 2 z możliwością podłączenia do telefonu oraz 6 głośnikami, USB i Bluetooth’em. Dla bardziej wymagających jednak, pozostaje opcja dopłaty 4 900 zł, dzięki której samochód można wyposażyć w profesjonalny system nagłaśniający firmy JBL.

Toyota C-HR Selection - fotele skórzane Light Beige (fot. mat. prasowe)
Toyota C-HR Selection – fotele skórzane Light Beige (fot. mat. prasowe)
Toyota C-HR Selection - fotele skórzane Dark Rose (fot. mat. prasowe)
Toyota C-HR Selection – fotele skórzane Dark Rose (fot. mat. prasowe)

Bezpieczeństwo

Standardowe wyposażenie wersji obejmuje: inteligentny kluczyk, pakiet systemów bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense, system ostrzegania o ruchu poprzecznym z tyłu pojazdu i monitorowania martwego pola w lusterkach, a także system automatycznego parkowania SIPA. Kamera nawigacji dostępna jest za dopłatą 2500 zł.

Toyota C-HR Selection w kolorze Tokyo Red (fot. mat. pracowe)
Toyota C-HR Selection w kolorze Tokyo Red (fot. mat. prasowe)

Co pod maską?

Wersja Selection Toyoty C-HR napędzana jest systemem hybrydowym o mocy 122 KM  z silnikiem benzynowym o pojemności 1,8 litra. Wg badań New European Driving Cycle (NEDC), pojazd na 100 km spala około 3,6 litra benzyny przy średniej emisji dwutlenku węgla kształtującej się na poziomie 82 g/km.

Toyota C-HR Selection w kolorze Metal Stream (fot. mat. pracowe)
Toyota C-HR Selection w kolorze Metal Stream (fot. mat. prasowe)

Źródło: Toyota News

Autor artykułu
More from Barbara Sajewicz

Toyota GT86 TRD Special Edition: tuning legendy

Tylnonapędowe coupé GT86 to samochód kultowy pod wieloma względami. Zasłynął zwłaszcza jako...
Czytaj wiecej