Szykuje się rewolucja mobilnych usług w Europie

Toyota Connected - logo (mat. prasowe)
Toyota Connected - logo (mat. prasowe)
Toyota Connected rozszerza swoją działalność na Europę. Oznacza to wiele dobrego dla kierowców ceniących sobie postęp technologiczny w branży motoryzacyjnej.

Przedsięwzięcie japońskiego giganta o nazwie Toyota Connected zaowocowało już całkiem udanym pomysłem na pojazd e-Palette, o którym pisaliśmy tutaj. Dzięki partnerskiej współpracy, między innymi z Amazonem, DiDi, Mazdą, Pizzą Hut i Uberem, Toyocie udało się stworzyć miejski pojazd dostosowany do wymagań użytkowników o całkowicie odmiennych potrzebach. Koncern jednak nie poprzestaje w swych dążeniach do stworzenia przyjaznego człowiekowi, choć jednocześnie naszpikowanego mobilnymi technologiami świata. Właśnie ruszył europejski odpowiednik projektu – Toyota Connected Europe.

Toyota nie jest obojętna na globalne trendy obowiązujące w branży motoryzacyjnej, dlatego postanowiła mieć swój wkład w rozwój zaawansowanych usług mobilności także w Europie. Japończycy zainwestowali 4,5 miliona funtów w start-up z siedzibą w Londynie. Składać się będzie on z zespołu ok. 35 – 50 wysoko wykwalifikowanych pracowników, wśród których znajdą się programiści, specjaliści w zakresie przetwarzania danych oraz inżynierowie. Zajmować się mają przede wszystkim wdrażaniem nowych usług mobilnych, współdzielenia, oraz zarządzania flotą samochodową, zoptymalizowanych dla każdego typu klienta. Przedsiębiorstwo ma silnie współpracować z Toyota Motor Europe, a także europejskimi dealerami oraz dystrybutorami.

Toyota e-Palette na ulicy
Toyota e-Palette na ulicy (newsroom.toyota.co.jp)

Celem firmy ma być wybieganie nowoczesnymi rozwiązaniami w przyszłość i przewidywanie naszych potrzeb, zanim my sami zdamy sobie z nich sprawę.

Za pomocą zbieranych przez firmę danych i opracowywanych przez nią technologii, poprzez analizę przeszłości i wykorzystanie sztucznej inteligencji, projekt służyć ma łączeniu, mobilności, ułatwianiu codziennego życia, a niekiedy po prostu dostarczaniu pozytywnych wrażeń użytkownikom. Pomysł opiera się na zmianie modelu korzystania z transportu dzięki rozwojowi telematyki, Big Data i platformy usług mobilnych (Toyota Mobility Services Platform). Zadaniem Toyota Connected Europe będzie zatem wdrażanie tych nowoczesnych rozwiązań do naszego życia, a konkretnie do pojazdów produkowanych przez Japończyków.

Toyota Connected Europe to następny krok w rozwoju Toyoty jako globalnej firmy zajmującej się szeroko rozumianą mobilnością. Nowe podejście do mobilności postępuje w Europie bardzo szybko, dlatego z entuzjazmem dostosujemy technologie Toyoty związane z usługami mobilności do potrzeb klientów w regionie.

– Agustin Martin, CEO Toyota Connected Europe

Toyota e-Palette: tak wygląda przyszłość
Toyota e-Palette: tak wygląda przyszłość (newsroom.toyota.co.jp)
Autor artykułu
More from Barbara Sajewicz

Toyota sprawdziła, czy dziennikarze motoryzacyjni potrafią jeździć eko

Domeną dziennikarzy motoryzacyjnych jest spora wiedza na temat pojazdów. Ale jak prezentują...
Czytaj wiecej