Szykuje się rewolucja mobilnych usług w Europie

Toyota Connected - logo (mat. prasowe)
Toyota Connected - logo (mat. prasowe)
Toyota Connected rozszerza swoją działalność na Europę. Oznacza to wiele dobrego dla kierowców ceniących sobie postęp technologiczny w branży motoryzacyjnej.

Przedsięwzięcie japońskiego giganta o nazwie Toyota Connected zaowocowało już całkiem udanym pomysłem na pojazd e-Palette, o którym pisaliśmy tutaj. Dzięki partnerskiej współpracy, między innymi z Amazonem, DiDi, Mazdą, Pizzą Hut i Uberem, Toyocie udało się stworzyć miejski pojazd dostosowany do wymagań użytkowników o całkowicie odmiennych potrzebach. Koncern jednak nie poprzestaje w swych dążeniach do stworzenia przyjaznego człowiekowi, choć jednocześnie naszpikowanego mobilnymi technologiami świata. Właśnie ruszył europejski odpowiednik projektu – Toyota Connected Europe.

Toyota nie jest obojętna na globalne trendy obowiązujące w branży motoryzacyjnej, dlatego postanowiła mieć swój wkład w rozwój zaawansowanych usług mobilności także w Europie. Japończycy zainwestowali 4,5 miliona funtów w start-up z siedzibą w Londynie. Składać się będzie on z zespołu ok. 35 – 50 wysoko wykwalifikowanych pracowników, wśród których znajdą się programiści, specjaliści w zakresie przetwarzania danych oraz inżynierowie. Zajmować się mają przede wszystkim wdrażaniem nowych usług mobilnych, współdzielenia, oraz zarządzania flotą samochodową, zoptymalizowanych dla każdego typu klienta. Przedsiębiorstwo ma silnie współpracować z Toyota Motor Europe, a także europejskimi dealerami oraz dystrybutorami.

Toyota e-Palette na ulicy
Toyota e-Palette na ulicy (newsroom.toyota.co.jp)

Celem firmy ma być wybieganie nowoczesnymi rozwiązaniami w przyszłość i przewidywanie naszych potrzeb, zanim my sami zdamy sobie z nich sprawę.

Za pomocą zbieranych przez firmę danych i opracowywanych przez nią technologii, poprzez analizę przeszłości i wykorzystanie sztucznej inteligencji, projekt służyć ma łączeniu, mobilności, ułatwianiu codziennego życia, a niekiedy po prostu dostarczaniu pozytywnych wrażeń użytkownikom. Pomysł opiera się na zmianie modelu korzystania z transportu dzięki rozwojowi telematyki, Big Data i platformy usług mobilnych (Toyota Mobility Services Platform). Zadaniem Toyota Connected Europe będzie zatem wdrażanie tych nowoczesnych rozwiązań do naszego życia, a konkretnie do pojazdów produkowanych przez Japończyków.

Toyota Connected Europe to następny krok w rozwoju Toyoty jako globalnej firmy zajmującej się szeroko rozumianą mobilnością. Nowe podejście do mobilności postępuje w Europie bardzo szybko, dlatego z entuzjazmem dostosujemy technologie Toyoty związane z usługami mobilności do potrzeb klientów w regionie.

– Agustin Martin, CEO Toyota Connected Europe

Toyota e-Palette: tak wygląda przyszłość
Toyota e-Palette: tak wygląda przyszłość (newsroom.toyota.co.jp)
Autor artykułu
More from Barbara Sajewicz

Toyota C-HR Selection: nowa, wysmakowana wersja crossovera

Lubiany przez miłośników motoryzacji crossover zyskał nową wersję wyposażenia przygotowaną specjalnie na...
Czytaj wiecej