Toyotę Corollę pokochała Polska i cały świat

Toyota Corolla - przód (fot. mat. prasowe)
Toyota Corolla - przód (fot. mat. prasowe)
Portal Focus2Move podsumował wyniki sprzedaży samochodów w pierwszym kwartale bieżącego roku. Toyota Corolla okazała się w Polsce liderem sprzedaży w segmencie kompaktowych sedanów oraz najczęściej kupowanym na świecie modelem samochodu!

Pierwszy kwartał tego roku mamy już za sobą, a więc nadszedł czas podsumowań. Dzięki zestawieniu przygotowanemu przez portal Focus2Move wiemy już, że w styczniu i lutym tego roku Toyota Corolla sprzedała się na świecie w zawrotnej ilości 192 422 egzemplarzy. Oznacza to wzrost względem analogicznego okresu 2017 roku o niebagatelną wartość 4,4 %.

Toyota Corolla - tył (fot. mat. prasowe)
Toyota Corolla – tył (fot. mat. prasowe)

Na światowy wynik sprzedaży modelu Toyoty wpływ miała również niesłabnąca w Polsce popularność modelu. W kraju nad Wisłą Corolla ma ponad 26-procentowy udział w rynku sprzedaży kompaktowych sedanów, ze świetnym wynikiem 1 763 rejestracji w pierwszym kwartale roku 2018. Wygląda na to, że samochód ten nie posiada obecnie godnego przeciwnika w swoim segmencie, ponieważ modele kolejne w stawce – Opel Astra i Fiat Tipo, tracą do Corolli odpowiednio aż po 9 i 11 %.

Toyota Corolla produkowana jest już od ponad 50 lat.

Japoński producent odświeżył ją ostatnio z okazji jubileuszu powstania modelu, w 2016 roku. Przednia część sedana zyskała wtedy bardziej nowoczesny wygląd, na który składa się między innymi wąski grill przechodzący stopniowo w LED-owe światła.

Wnętrze samochodu wzbogacono o dotykowy ekran o przekątnej 7 cali i 4,2-calowy wyświetlacz komputera pokładowego. Dołączono także system multimedialny Toyota Touch 2, wyposażony w nowe oprogramowanie nawigacji wraz z pełnym pakietem map.

Toyota Corolla - przedni wyświetlacz (fot. mat. prasowe)
Toyota Corolla – przedni wyświetlacz (fot. mat. prasowe)

Zaawansowany technologicznie pakiet bezpieczeństwa Toyota Safety Sense oferowany jest standardowo już przy drugiej wersji wyposażenia samochodu. System nie tylko pozwala na uniknięcie lub (w najgorszym wypadku), ograniczenie negatywnych skutków kolizji, ale także rozpoznaje znaki drogowe i informuje kierowcę o niezamierzonej przez niego zmianie pasa jezdni. Dzięki inteligentnemu pakietowi, Toyocie udało się znacznie zwiększyć zarówno bezpieczeństwo pasażerów, jak i kierowcy pojazdu.

Toyota Corolla - tylnie fotele (fot. mat. prasowe)
Toyota Corolla – tylnie fotele (fot. mat. prasowe)

Napęd Toyoty Corolli dostępny jest w trzech wersjach: 1.33 Dual VVT-i (99 KM), 1.6 Valvematic (132 KM) oraz z silnikiem wysokoprężnym 1.4 D-4D (90 KM). W przypadku najmocniejszej opcji benzynowej, Toyota oferuje wariant z automatyczną, bezstopniową skrzynią biegów.

Autor artykułu
More from Barbara Sajewicz

Lexus RX 450hL: rodzinnie i luksusowo zarazem

Geneva Motor Show już na półmetku, a my wciąż jeszcze nie pokazaliśmy...
Czytaj wiecej