Toyota Media Cup. Sportowe Toyoty oponowały Slovakia Ring

Toyota , fot. materiały prasowe
Toyota , fot. materiały prasowe
W minionym tygodniu na torze Slovakia Ring pod Bratysławą odbył się kolejny finał “Toyota Media Cup”. Wśród przedstawicieli 13 redakcji motoryzacyjnych najszybszy okazał się Marcin Matus z redakcji Auto Świat.

Puchar Toyota Media Cup 2019 to kolejna odsłona projektu stworzonego dla dziennikarzy, którzy chcą sprawdzać się w sportowej rywalizacji na torze, w bezpiecznych warunkach i przyjacielskiej atmosferze. W imprezie na torze Slovakia Ring wzięło udział 13 przedstawicieli mediów motoryzacyjnych, technologicznych i biznesowych. Do dyspozycji mieli najnowszy sportowy model Toyoty – GR Suprę, hot hatcha Yarisa GRMN, coupe GT86, a także Celikę GT szóstej generacji. W specyfikacji z Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Wszystkie auta sprawdzali na profesjonalnym torze wyścigowym, na którym organizowane są zawody rangi mistrzostw świata.

Podczas Toyota Media Cup 2019 dziennikarze spędzili na torze blisko 6 godzin. Każdy z nich pokonał ponad 100 kilometrów za kierownicą dostępnych modeli. Przejazdy Yarisami GRMN oraz GT86 pomagały w jeszcze lepszym poznaniu trasy i zapoznaniu się z różnorodnymi sportowymi modelami Toyoty w ich naturalnym środowisku. Za kierownicą Toyoty GR Supry uczyli się wykorzystywać pełnię możliwości auta pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Wyścigowych Celikach GT ćwiczyli jazdę bez wspomagania systemami kontroli trakcji.

Toyota , fot. materiały prasowe

Wszechstronność kluczem do sukcesu

Oprócz sprawdzenia możliwości aut, dziennikarze rywalizowali podczas prób sportowych. Na pełnej nitce długiego na niemal 6 kilometrów toru pokonywali po jednym pomiarowym okrążeniu za kierownicą Toyoty GR Supry i klasycznej Toyoty Celiki GT, a o kolejności w klasyfikacji końcowej decydowała suma czasów z obu przejazdów.

Rywalizacja na Slovakia Ringu wymagała dużej odwagi w jeździe. Z wysokimi prędkościami, a także wszechstronnych umiejętności za kierownicą. Dziennikarze przesiadali się z najnowszej GR Supry z napędem na tył do klasycznej Celiki, która ma napęd na przednie koła. Oba auta wymagają innej techniki prowadzenia.

Toyota , fot. materiały prasowe

Najlepiej w obu autach spisał się Marcin Matus z redakcji “Auto Świat”. Zaciętą rywalizację o drugą lokatę stoczyli Maciej Pawelec (Antyweb) z Filipem Cieszkowskim (TVN Turbo).Górą o niespełna 0,2 sekundy był Pawelec.

Autor artykułu
More from Redakcja

Hybrydy nie boją się mrozu. Zima ze sportowo-użytkowymi hybrydami Toyoty

Brytyjska Toyota przez 24 godziny mroziła crossovera Toyota C-HR Hybrid w temperaturze...
Czytaj wiecej