Toyota Mirai testowana przez Parlament Europejski

Toyota Mirai testowana przez Parlament Europejski.
Toyota Mirai testowana przez Parlament Europejski; fot. mat. prasowe
W pierwszej połowie marca we flocie Parlamentu Europejskiego pojawił się wodorowy sedan Toyota Mirai. Samochód elektryczny, zasilany wodorowymi ogniwami paliwowymi jest testowany w okolicach Brukseli oraz na trasie między Brukselą a Strasbourgiem.To kolejny sposób Toyoty na popularyzację bezemisyjnej motoryzacji opartej na wodorze.

Toyota aktywnie zajmuje się popularyzacją technologii wodorowych na europejskich rynkach. Kolejnym przykładem tego typu działań jest udostępnienie do testów Parlamentowi Europejskiemu Toyoty Mirai. Akcja trwa od 2 do dziś – 16 marca. Parlamentarzyści mają okazję wypróbować wodorową Toyotę w Brukseli i okolicach. Ponadto samochód jest udostępniany członkom Parlamentu Europejskiego w podróż do Strasbourga i z powrotem. Parlament Europejski testuje Toyotę Mirai, aby wesprzeć popularyzację bezemisyjnych samochodów.

Celem Toyoty jest popularyzacja bezemisyjnych samochodów;
fot. mat. prasowe

W ostatnim czasie zainteresowanie wodorem rośnie wraz z pojawianiem się coraz większej liczby dowodów, że te technologie mają ogromny potencjał, by realnie przyczynić się do redukcji emisji CO2 w transporcie. W szczególności może mieć to zastosowanie w sektorach, w których samochody elektryczne na baterie nie do końca spełniają oczekiwania. Auta zasilane ogniwami paliwowymi doskonale sprawdzają się przy intensywnym użytkowaniu oraz na dużych dystansach, a przy tym emitują tylko wodę.

Samochód wykorzystywany przez Parlament Europejski jest tankowany na stacji wodorowej firmy Air Liquid. Zbudowano ją na terenie Toyota Technical Centre w Zaventem pod Brukselą. Podczas jazdy do Strasbourga auto korzysta natomiast z sieci stacji tankowania wodoru H2Mobility Germany.

To dla nas bardzo ważne, aby jak najwięcej ludzi miało doświadczenia z technologią wodorową. Dlatego jesteśmy dumni, że mogliśmy dołączyć Toyotę Mirai do floty Parlamentu Europejskiego

– powiedział Didier Stevens,
Senior Manager ds. współpracy europejskiej i rządowej Toyota Motor Europe.

fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe
Autor artykułu
More from Redakcja

Toyota GR Yaris zadebiutuje 10 stycznia

Nowy sportowy samochód Toyota GR Yaris będzie miał światową premierę 10 stycznia...
Czytaj wiecej