Toyota PROACE dla profesjonalistów – nowe rodzaje zabudowy

Toyota PROACE, fot.: mat.prasowe
Toyota PROACE, fot.: mat.prasowe
Toyota PROACE to samochód, który wzmocni każdą firmę.

 Model łączy tradycyjne atuty marki – niezawodność,niskie zużycie paliwa i wysoki poziom bezpieczeństwa, z zaletami, których klienci oczekują od segmentu vanów – dużą przestrzenią załadunkową, praktycznością oraz szerokimi możliwościami dostosowania do potrzeb każdej firmy. Użyteczność dostawczej Toyoty uzupełniają profesjonalne zabudowy przestrzeni bagażowej, w tym wysokiej jakości zabudowa serwisowa oraz izotermiczna.

Toyota PROACE to praktyczny van, oferowany w wielu różnych wariantach, który można łatwo dostosować do potrzeb każdego biznesu. Model występuje w trzech typach nadwozia – jako furgon, furgon z przeszkloną kabiną, furgon brygadowy , zróżnymi wariantami drzwi tylnych i bocznych. PROACE jest dostępny z dwomarozstawami osi (2,9 lub 3,2 m) i w 3 długościach nadwozia. Do wyboru są dwie wersje wyposażenia Active lub Life oraz kilkanaście dodatkowych pakietów, w tympakiet Safety zawierający zaawansowane systemy bezpieczeństwa czynnego

Profesjonalna organizacja przestrzeni ładunkowej

Toyotę PROACE można łatwo dostosować do profilu działalności i indywidualnych potrzeb firmy dzięki systemowi zabudowy marki STOREVAN. Składają się na niego takie elementy jak szafki, półki z przegródkami, schowki, pojemniki na prowadnicach, szuflady zpełnym wysunięciem, szuflady na płynnych prowadnicach z blokadą, odwrócone moduły szuflad otwieranych zgodnie z ruchem drzwi bocznych, uchwyty magnetycznena narzędzia, a także sprężarki i klamki z opcją zamykania na klucz.

Zabudowa serwisowa do Toyoty PROACE jest bardzo lekka i wytrzymała. Wykonanie ze stali galwanizowanej zapewnia lepszą odporność na korozję oraz zmniejszoną wagę zabudowy, co przekłada się na większą ładowność samochodu. System mocowań wykorzystuje opatentowane, innowacyjne belki aluminiowe.

Podłoga przestrzeni bagażowej jest wykonana ze sklejki, która pełni rolę wykładziny i stanowi odporną na uszkodzenia podstawę do mocowania dodatkowego wyposażenia. Ściany boczne są obłożone płytami z polipropylenu o grubości 5 mm. Podłogi i panele ścienne wzmacniają nadwozie samochodu i chronią przed zużyciem oraz uszkodzeniami.

Toyota PROACE, fot.: mat.prasowe
Toyota PROACE, fot.: mat.prasowe

Zabudowa izotermiczna – wygodny i bezpieczny transport żywności

Toyota przygotowała także ofertę dla firm zajmujących się przewozem żywności. Zabudowa izotermiczna przestrzeni bagażowej jest dostępna dla wersji furgon w odmianie Medium i Long. Jej wkład izotermiczny zapewnia utrzymanie temperatury zero stopni lub niecopowyżej. Do każdego pojazdu można dobrać jeden z dwóch agregatów chłodniczychfirmy Zanotti.

Zabudowa ta jest wykonana w technologii termoformowania płyt ABS izolowanych pianką termoizolacyjną. Gładkie panele są dopasowane do kształtu nadwozia, co ułatwia utrzymanie czystości. Jej masa nie przekracza 3% masy własnej pojazdu. Zabudowa spełnia wymagania PZH dla przewozu żywności w opakowaniach. Rozwiązanie to nie wymaga dodatkowego przeglądu na stacji kontroli pojazdów.

PROACE daje takżemożliwość instalacji kontenera chłodniczego, chłodziarki sprężarkowej zezintegrowaną funkcją grzania i regulacją temperatury w zakresie od -30 stopni Cdo +40 stopni C oraz mobilnych chłodziarek i zamrażarek podłączanych dozasilania w samochodzie. 

Toyota PROACE, fot.: mat.prasowe
Toyota PROACE, fot.: mat.prasowe

Toyota PROACE

Toyota PROACE drugiej generacji zadebiutowała w marcu 2016 r. na targach w Genewie. W polskich salonach marki jest dostępna od września tego samego roku. Podczas testów zderzeniowych Euro NCAP model uzyskał znakomity wynik, zdobywając 5 gwiazdek. Samochód systematycznie zyskuje na popularności, a jego sprzedaż w 2017 rokuprzekroczyła 1000 egzemplarzy.

Auto napędzają silniki D-4D o pojemnościach 1,6 l (95–115 KM) oraz 2,0 l (120–180 KM). Każdy z nich może zużywać średnio poniżej 6 l/100 km paliwa i spełnia normę emisji spalin Euro 6. Samochód jest objęty trzyletnią gwarancją z ograniczeniem przebiegu do 100 tysięcy kilometrów.

Autor artykułu
More from Redakcja

Polska fabryka Toyoty rozpoczyna produkcję przekładni hybrydowych

Toyota rozpoczyna produkcję przekładni do napędu hybrydowego 4. generacji w fabryce Toyota...
Czytaj wiecej