Toyota RAV4 piątej generacji debiutuje w USA!

Toyota RAV4 piątej generacji (toyotanews.pl)
Toyota RAV4 piątej generacji (toyotanews.pl)
Nowa RAV4 zadebiutowała na New York International Auto Show. Najpopularniejszy SUV na świecie w nowej odsłonie zachował wszystkie swoje zalety, nabierając jednocześnie nowego, niepowtarzalnego charakteru.

Tegoroczny New York International Auto Show przyniósł premierę Toyoty RAV4 piątej generacji. Samochód, nadający się zarówno do jazdy po mieście jak i weekendowych eskapad, idealnie odpowiada na potrzeby młodych rodzin.

Toyota RAV4 piątej generacji (toyotanews.pl)
Toyota RAV4 piątej generacji (toyotanews.pl)

W stosunku do poprzedniej generacji, nowa RAV4 posiada większą przestrzeń w kabinie i jest bardziej ładowna. Dzięki temu stała się bardziej komfortowa, a pakowanie na rodzinne wypady ułatwią podwójna podłoga i składane tylne fotele. Pojazd jest szerszy i ma większy rozstaw kół, ale jego długość nie zmieniła się znacznie. Poza wartością użytkową, nowego RAV4 wyróżnia także przyciągający wzrok design.

Toyota RAV4 piątej generacji - wnętrze (toyotanews.pl)
Toyota RAV4 piątej generacji – wnętrze (toyotanews.pl)

Samochód dostępny będzie w wersjach z dwulitrowym silnikiem benzynowym lub hybrydową jednostką napędową 2,5l z silnikiem spalinowym. Hybryda odznacza się cichą pracą oraz mniejszym zużyciem paliwa i emisji spalin przy jednoczesnym zapewnieniu znakomitych osiągów. Producent zapewnił również możliwość wyboru pomiędzy manualną a automatyczną skrzynią biegów.

Toyota RAV4 piątej generacji - profil (toyotanews.pl)
RAV4 piątej generacji – profil (toyotanews.pl)

W nowej RAV4 usprawniono układy napędu na wszystkie koła, dzięki czemu poprawiła się dynamika jazdy. Dotyczy to zarówno w wersji z silnikiem konwencjonalnym jak i hybrydowej. Jest to pierwsza generacja modelu zbudowana na wdrażanej od pewnego czasu przez Toyotę platformie TNGA (Toyota New Global Architecture).

Toyota RAV4 piątej generacji - tylne światła (toyotanews.pl)
Toyota RAV4 piątej generacji – tylne światła (toyotanews.pl)

Technologia ta powstała w celu zwiększenia radości z jazdy oraz jej komfortu, a także podniesienia poziomu bezpieczeństwa samochodów japońskiego giganta. Pozwala na niskie umieszczenie środka ciężkości pojazdu, którego masa jest optymalnie rozłożona oraz nadaje sztywność nadwoziu. Dzięki temu samochód błyskawicznie reaguje na działania kierowcy i odznacza się większą stabilnością na zakrętach.

Toyota RAV4 piątej generacji (toyotanews.pl)
Piąta generacja Toyoty RAV4 (toyotanews.pl)

Niestety, piąta generacja Toyoty RAV4  nie jest jeszcze dostępna w Europie, a zmieni się to dopiero w pierwszym kwartale 2019 roku.

Autor artykułu
More from Barbara Sajewicz

Desery inspirowane wnętrzem Twojego domu

Są ludzie, którzy za cokolwiek się zabiorą, przeistaczają to w sztukę. Jedną...
Czytaj wiecej