Toyota Supra 2019: zdjęcia + kilka obiecujących przecieków

Testy nowej Toyoty Supry na torze w Nürburgring - szczegóły sylwetki samochodu zakamuflowano deseniem (www.carmagazine.co.uk)
Testy nowej Toyoty Supry na torze w Nürburgring - szczegóły sylwetki samochodu zakamuflowano deseniem (www.carmagazine.co.uk)
Koncept Toyoty Supry został reanimowany z czystej pasji dla motoryzacji. Kiedy designerzy z Calty Design Research dawali upust swojej kreatywności dla czystej przyjemności rysując szkice nowoczesnej, odświeżonej sylwetki tego legendarnego supersamochodu, nie mieli pojęcia, że w efekcie doprowadzą do jego wielkiego powrotu.

W marcu na targach motoryzacyjnych w Genewie swoją premierę miał wyczynowy samochód koncepcyjny Toyota GR Supra Racing.  Jak się okazuje, była to swego rodzaju zapowiedź powrotu modelu, który w przeszłości fanów sportów motorowych ujął niezwykle udanymi startami w wyścigach IMSA (International Motor Sports Association) GT  w latach 80. oraz All-Japan GT (teraz: Super GT series) i 24-godzinnym Le Mans w latach 90. Samochód na stałe zakorzeniły w popkulturze występy w kultowych produkcjach, takich jak „Szybcy i wściekli”  czy gra video na PlayStation Gran Turismo®.  Teraz jest już pewne, że w 2019 roku fani tego kultowego, sportowego samochodu będą mogli cieszyć się w realu jego nową wersją produkcyjną.

LEXUS RC F GT3 w Gran Turismo (mat. prasowe)
LEXUS RC F GT3 w Gran Turismo (mat. prasowe)

Na forach internetowych o tematyce motoryzacyjnej od dłuższego czasu trwają ożywione dyskusje, podczas których niecierpliwi fani modelu starają się przewidzieć cenę oraz parametry nowej Toyoty.  Na jednym z nich, SupraMKV , pojawił się post osoby, która powołuje się na nieoficjalne, aczkolwiek – jak twierdzi – “wiarygodne źródło”, które zdradza, że cena zakupu samochodu na terenie USA wynosić ma 63 500 dolarów.

Toyota Supra 2019 - zakamuflowany deseniem profil sywetki samochodu (www.csrcenter.net)
Toyota Supra 2019 – zakamuflowany deseniem profil sywetki samochodu (www.csrcenter.net)

Dodatkowo ujawnia, że auto posiadać będzie turbodoładowany silnik 3.0 R6 o mocy 340 KM. Wiadomo, że jednostka została zaprojektowana we współpracy z BMW. Samochód ważyć ma niecałe 1,5 tony i osiągać prędkość 100 km/h w 4,5 sekundy. Wnętrze auta z eleganckim, luksusowym wykończeniem przypominać ma kabiny Lexusów  – marki premium producenta. Japończycy, również we współpracy z niemieckim koncernem, opracowali system multimedialny dla samochodu. Dodatkowym szczegółem nowej Supry, którym podzielił się zorientowany forumowicz, mają być 19-calowe, 5-ramienne obręcze kół. Tchnienie nowoczesności podkreślać ma także zaprojektowane od nowa logo modelu. O jego sportowym dziedzictwie przypominać ma z kolei umieszczony z tyłu samochodu, szaro-czerwony emblemat GR. Należy on do TOYOTA GAZOO Racing  – zespołu odpowiedzialnego za przygotowanie samochodów japońskiego producenta do zmagań w najbardziej wymagających wyścigach samochodowych świata.

Toyota Supra 2019 - szczegóły sylwetki samochodu owiane są tajemnicą - zakamuflowano je deseniem (www.autoevolution.com)
Toyota Supra 2019 – szczegóły sylwetki samochodu owiane są tajemnicą – zakamuflowano je deseniem (www.autoevolution.com)

Czy internetowe spekulacje dotyczące kultowego modelu Toyoty sprawdzą się? Jak widać na zdjęciach, Toyota na razie pilnie strzeże szczegółów zarówno technicznych, jak i wyglądu nowej Supry. Więcej dowiemy się najprawdopodobniej dopiero jesienią, podczas Paris Motor Show 2019.

Źródło: Motoblog Complex PR.

Autor artykułu
More from Barbara Sajewicz

FIA WEC 2018: Fernando Alonso wybrał Toyotę

Kierowca, znany ze wspaniałych występów dla McLarena w Formule 1, pragnie spełnić...
Czytaj wiecej