Toyota doceniona w plebiscycie Tech Awards 2017

Toyota wygrywa w plebiscycie Tech Awards 2017 - Toyota Mirai
Toyota wygrywa w plebiscycie Tech Awards 2017 - Toyota Mirai
Poznaliśmy rozstrzygnięcia Tech Awards 2017 – największego plebiscytu technologicznego w Polsce. Formułę tegorocznej edycji poszerzono także o kategorię motoryzacyjną, w której bezkonkurencyjna okazała się Toyota – światowy lider innowacji.

Tech Awards 2017 to co prawda dopiero trzecia edycja organizowanego przez czołowe polskie portale technologiczne plebiscytu, ale mimo krótkiej historii jest to największe tego typu przedsięwzięcie w Polsce. Wybór triumfatorów przebiega dwuetapowo. Najpierw redaktorzy i czytelnicy serwisów PCLab.pl, KomputerSwiat.pl, AGDLab.pl oraz Technowinki.onet.pl tworzą wstępną listę kandydatów. Po przydzieleniu ich do odpowiednich kategorii, następuje głosowanie internautów. Plebiscyt wieńczy gala, na której goszczą przedstawiciele topowych marek z poszczególnych branż technologicznych.

Plebiscyt cały czas się rozwija – z roku na rok pojawiają się nowe kategorie, a ilość głosujących osób stopniowo wzrasta. W pierwszym etapie Tech Awards 2017 wyselekcjonowanych zostało 132 produkty, które podzielono na 11 kategorii. Po raz pierwszy można było głosować między innymi na Technologie w motoryzacji. W drugim etapie oddano łącznie 295 461 głosów, z czego niemal osiemnaście tysięcy dotyczyło nowej kategorii. Tu zaś bezkonkurencyjna okazała się Toyota.

Toyota wygrywa w plebiscycie Tech Awards 2017
Toyota wygrywa w plebiscycie Tech Awards 2017

W swoim uzasadnieniu wyników Tech Awards 2017 organizatorzy tak komentują zwycięstwo japońskiej marki:

Toyota od dawna z powodzeniem angażuje się w rozwijanie i popularyzowanie napędów alternatywnych. Przykładem jej ogromnego sukcesu jest model Prius. Toyota odniosła go także w Polsce: kupiliśmy już 25 tys. hybrydowych samochodów tej marki. Firma konsekwentnie rozwija także technikę wodorową i napędy wykorzystujące paliwo gazowe.

Wybór internautów nie powinien nikogo dziwić. Toyota to światowy lider innowacji motoryzacyjnych. Marka niedawno świętowała między innymi dwudziestą rocznicę wprowadzenia do sprzedaży modelu Prius, będącego pierwszym masowo produkowanym samochodem hybrydowym na świecie. Jak w komentarzu do wyników Tech Awards 2017 mówi Robert Mularczyk (Toyota Motor Poland):

W ostatnich czterech latach opatentowaliśmy ponad 9000 różnego rodzaju rozwiązań związanych z alternatywnymi napędami. To jest blisko trzykrotnie więcej niż kolejna firma motoryzacyjna po nas.

Pełną listę zwycięzców plebiscytu Tech Awards 2017 znaleźć można tutaj.

Autor artykułu
More from Damian Halik

Udany debiut AIM Vasser Sullivan w Rolex 24 At Daytona

Rolex 24 At Daytona za nami – sezon 2019 w WeatherTech SportsCar...
Czytaj wiecej