Toyota Yaris Style Y20 z limitowaną edycją Gold Anniversary!

Toyota Yaris Style Y20 - przód, fot. mat. prasowe
Toyota Yaris Style Y20 - przód, fot. mat. prasowe
Międzynarodowy Salon Samochodowy w Paryżu to dla producentów świetna okazja do zaprezentowania nowości. Przed dwudziestoma laty odbyła się tu historyczna premiera Toyoty Yaris. Od debiutu w 1998 roku model przeszedł długą drogę, uzyskując między innymi tytuł Samochodu Roku 2000, a w końcu status najpopularniejszego samochodu w Europie. Po dwóch dekadach sukcesów na Starym Kontynencie, Toyota wybrała to prestiżowe wydarzenie na jubileusz modelu Yaris, połączony z debiutem nowej wersji wyposażenia oraz limitowanej edycji auta.

Toyota Yaris Style Y20

Toyota Yaris Style Y20 różni się oczywiście w dużym stopniu od modelu zaprezentowanego w Paryżu w 1998 roku. Auto wygląda zdecydowanie bardziej nowocześnie, a jego linię zaprojektowano tak, aby wyglądała bardziej dynamicznie.
Jubileuszowa opcja wyposażenia dostępna będzie z jednolitym kolorem nadwozia, przełamanym gdzieniegdzie ciemnoszarymi detalami, wśród których znalazły się listwy boczne, przedni grill, oprawy zewnętrznych lusterek i oprawki przednich świateł przeciwmgielnych z chromowanymi zdobieniami. Producent wyposażył Style Y20 także w poddane obróbce maszynowej, 16-calowe, 10-ramienne aluminiowe obręcze oraz antenę w kształcie płetwy rekina. Stylistykę samochodu dopełniają przyciemniane tylne szyby. Japończycy umieścili także plakietkę Y20 na tylnym słupku.

Toyota Yaris Style Y20 - logo na tylnym słupku, fot. mat. prasowe
Toyota Yaris Style Y20 – logo na tylnym słupku, fot. mat. prasowe

Logo Y20 znajdziemy również na tablicy rozdzielczej i oparciach przednich foteli samochodu. Ciemna szarość konsekwentnie zastosowana została jako dominująca barwa również we wnętrzu auta. Kolor ten występuje jako wiodący na konsoli centralnej, materiałowej tapicerce oraz wstawkach na kierownicy. Przywiązanie Japończyków do wysmakowanych detali podkreślają satynowe chromowane elementy, takie jak głośniki, obwódki zegarów czy kratki wentylatorów. Satynowe zdobienia gałki dźwigni zmiany biegów oraz dywaniki w kolorze czerni ze srebrnym obszyciem dodatkowo podkreślają wysoką jakość wykończenia wnętrza kabiny.

Toyota Yaris Style Y20 - przednie fotele, fot. mat. prasowe
Toyota Yaris Style Y20 – przednie fotele, fot. mat. prasowe

Toyota chce, aby wersję Style Y20 wyróżniał bardzo korzystny stosunek wartości do ceny auta. Nowa seryjna opcja modelu zastąpi dotychczasową wersję Style.

Limitowana edycja Toyota Yaris Style Y20 Gold Anniversary

Dwie dekady temu model Yaris zadebiutował na Mondial de l’Automobile w stolicy Francji, zyskując bardzo przychylne oceny krytyków oraz publiczności. Nostalgia za wydarzeniem, które okazało się przełomowe dla działalności koncernu na Starym Kontynencie, skłoniła designerów do uczczenia 20-lecia modelu limitowaną edycją o nazwie Gold Anniversary. Nazwa ta pochodzi od złotego koloru lakieru egzemplarza, który wówczas zaprezentowano. Japoński producent wraca pamięcią do tamtych czasów i wypuszcza na rynek auto, które kolorystyką nadwozia nawiązuje do sukcesu z 1998 roku. W Toyocie Yaris Style Y20 Gold Anniversary użyto dokładnie takiego samego lakieru, co podczas przełomowej premiery Yarisa przed dwudziestoma laty. Odcień ponadto świetnie koresponduje z grafitową barwą dachu, tworząc wraz z nią nowoczesną kompozycję kolorystyczną.

Toyota Yaris Style Y20 - tył, fot. mat. prasowe
Toyota Yaris Style Y20 – tył, fot. mat. prasowe
Autor artykułu
More from Barbara Sajewicz

Toyota GT86 TRD Special Edition: tuning legendy

Tylnonapędowe coupé GT86 to samochód kultowy pod wieloma względami. Zasłynął zwłaszcza jako...
Czytaj wiecej