Toyota Yaris ulubienicą Polaków

Walka o podium trwała do samego końca, jednak zwycięzca może być tylko jeden. 

Blisko tysiąc zarejestrowanych pojazdów w styczniu. Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR ogłosił, że najczęściej wybieranym przez klientów indywidualnych samochodem była Toyota Yaris. Walka o podium trwała do samego końca, jednak zwycięzca może być tylko jeden.

Z wynikiem 992 egzemplarzy za styczeń, Toyota otwiera ranking TOP50 nowych samochodów osobowych, najczęściej rejestrowanych w Polsce. Dane na podstawie CEPiK jasno obrazują, że marka kontynuuje rynkowy sukces z 2017 roku, kiedy to rejestracji było 6088 wśród nabywców indywidualnych. Do tego należy przytoczyć ponad 20% wzrost zakupów w stosunku do roku poprzedniego.

Łącznie w styczniu tego roku Toyotę Yaris zarejestrowano 1 699 razy, co daje temu modelowi trzecie miejsce w kraju. Toyota zajęła w pierwszym miesiącu roku drugą pozycję z wynikiem 5 449 rejestracji. W segmencie A najchętniej wybieranym w styczniu modelem było AYGO, zarówno w grupie klientów prywatnych (385 rejestracji), jak i łącznie (480 rejestracji). Najmniejsza Toyota kontynuuje dobrą passę z ubiegłego roku, kiedy to również dominowała w swoim segmencie wśród nabywców indywidualnych oraz pod względem całkowitej liczby rejestracji.

Źródło: www.toyotanews.pl 

Autor artykułu
More from Dominika Telega

SKYJET – statek kosmiczny Lexusa w najnowszej produkcji Luca Bessona

Wszechświat bez limitów, potrzebuje bohaterów bez granic – to slogan filmu „Valerian...
Czytaj wiecej