Trzy rzędy foteli w bestsellerowym SUVie Lexusa

Dzień dobry Rodzino! RX może od dzisiaj zabrać na pokład siedem osób.

Model „L” jest dłuższy o 110 mm i ma większy kąt nachylenia tylnej szyby w porównaniu do pięcioosobowej wersji. Pasażerowie trzeciego rzędu mają wystarczająco miejsca nad głową, a i o bagażnik nie musimy się martwić.

RX L utrzymuje zgrabną sylwetkę nadwozia i zwrotność. W wersji 350L napędzany jest 3,5 litrowym silnikiem V6 o mocy 296 KM. Osiąga moment obrotowy 358 Nm, a za optymalne przeniesienie mocy na koła odpowiada ośmiostopniowa przekładania automatyczna. Dostępne są cztery tryby jazdy: Normal, Sport, Sport+ i ECO, system Dynamic Torque Control AWD aktywnie reguluje moment obrotowy. RX hybrydowy – 450hL to połączenie 3,5 litrowego, benzynowego silnika V6 z układem wtryskowym D4-S z dwoma elektrycznymi silnikami-generatorami o wysokim momencie obrotowym. Łączna moc to 313 KM, przekładająca się na znakomitą dynamikę.

Siedmiomiejscowy SUV Lexusa został wyposażony w układ kierowniczy z elektrycznym wspomaganiem i adaptacyjne zawieszenie o zmiennej sztywności. Przednie zawieszenie z kolumnami MacPhersona i tylne dwuwahaczowe, zapewniają doskonałe własności jezdne na każdej nawierzchni.

2018 Lexus RX 350L – Lexus USA 21

Aby dostać się do trzeciego rzędu foteli, wystarczy przesunąć poprzedzające w przód, z użyciem dźwigni. RX L ma dłuższą podłogę bagażnika za oparciami tylnych siedzeń, konkurencja nie dorównuje wszechstronnością w przewozie bagaży. Komfort użytkownika trzeciego rzędu nie może być mniejszy przy korzystaniu z pozostałych foteli. Ma być równie wygodnie, drugi rząd umiejscowiono więc nieco wyżej, dzięki temu pasażerowie ostatniego rzędu mają więcej miejsca na nogi.

Klimatyzacja jest trójstrefowa co pozwala na niezależność w ustawieniach. Tylne siedzenia składa się elektrycznie, a pokrywę bagażnika zamyka i otwiera bezdotykowo. Pasażerowie wszystkich trzech rzędów chronieni są przez biegnące wzdłuż całej kabiny kurtynowe poduszki powietrzne. W połączeniu z Lexus Safety System+ otrzymujemy bezpieczeństwo na najwyższym poziomie.

Źródło: lexusenthusiast.com  

Autor artykułu
More from Dominika Telega

Piąta generacja LSa z Multi Stage Hybrid System

Flagowy sedan Lexusa, zaprezentowany w Detroit, doczekał się swojej hybrydowej wersji. LS...
Czytaj wiecej