Pan Twardowsky po raz trzeci – Legendy Polskie na dużym ekranie.

Od czasu ostatniej premiery z cyklu Legendy Polskie półtora roku temu niewiele się działo w temacie kolejnych części. Otwarte zakończenie drugiej części przygód Jana Twardowsky'ego pozwalało mieć nadzieję na kontynuację.

Legendy Polskie to ewenement na polskim rynku. Projekt zrobiony w celach reklamowych, nie rekomendował bezpośrednio żadnego produktu, a zdobył olbrzymią popularność. Grupa Allegro wraz z Platige Imeage i Tomaszem Bagińskim stworzyła cykl pięciu filmów krótkometrażowych opartych na polskich podaniach ludowych. W ExuMag pisałem o nich wielokrotnie. Wyjątkowo dobrze, Bagińskiemu współpracowało się z Robertem Więckiewiczem, odtwórcą roli Jana Twardowsky’ego – polskiego multimilionera i playboya, przy tym twórcy Twardowsky Galaxy Group – firmy, która miała stanąć do konkurencji z NASA w dziedzinie podboju kosmosu. Ponieważ Twardowsky zaprzedał duszę diabłu, musiał się ratować ucieczką na księżyc. O jego przygodach powstały dwa z pięciu odcinków legend, choć reszta też wpasowywała się w całość stworzonego na potrzeby serii uniwersum.

Filmy stały się sporym hitem – pierwszą część przygód Twardowsky’ego obejrzało ponad 5 milionów widzów. Świeże spojrzenie na przykurzone już legendy, wartka akcja, niezły humor plus doskonała muzyka złożyły się na sukces sagi. Tak jak odkurzono stare polskie baśnie, podobnie zrobiono z piosenkami. Leciwe wielkie przeboje zaśpiewali na nowo młodzi wykonawcy, niektóre z nich okraszono teledyskami nie gorszymi od odcinków serii. Od pewnego czasu wokół tematu zrobiło się cicho – nie pojawiały się nowe części, czy nawet teledyski. Wreszcie Allegro przerwało milczenie: będzie kontynuacja. Jak zapowiedziano, nowy film nazwany roboczo „Twardowsky 3.14” będzie produkcją pełnometrażową i trafi do kin. Za obraz będzie odpowiadał, tak jak wcześniej, Tomasz Bagiński i studio Platige Image. Dystrybucją zajmie się Next Film. Premiera jest planowana na IV kwartał przyszłego roku. Ponadto Allegro przygotowało nie lada gratkę dla miłośników serii, w specjalnym sklepie można kupić gadżety z „Legend” oraz vouchery, które zawierają zaproszenie na premierę filmu. Vouchery są jednocześnie cegiełkami które mają pomóc sfinansować przedsięwzięcie. Ceny wahają się od 1500 zł za podwójne zaproszenie i podziękowania na stronie „Legend” do 12000 za taki sam bilet oraz… rolę w filmie.

Autor artykułu
More from Piotr Skowron

Pamela Anderson powraca! I to w jakim stylu

Bogini seksu lat 90. znów pokazuje pazur. Tym razem jak bohaterka kampanii...
Czytaj wiecej