Ucho Prezesa powróci?

Twórcy serialu zdecydowali, że Ucho Prezesa zakończy się na 4 sezonie po 60 odcinkach. Tymczasem w sieci pojawił się kolejny film...

Ucho Prezesa to serial satyryczny stworzony przez Roberta Górskiego, jednego z członków Kabaretu Moralnego Niepokoju. Serial miał być naturalną kontynuacją serii skeczy „Posiedzenie Rządu”, w których zaproszeni satyrycy i aktorzy wcielali się w aktualne postacie polityków i komentowali wydarzenia polityczne. Ucho Prezesa odniosło spory sukces, choć na początku żadna stacja telewizyjna nie miała odwagi współuczestniczyć w produkcji serialu. Mówiło się, że projektem Górskiego zainteresowana była TVP, ale ten odmówił w obawie o oskarżenie o wymuszanie cenzurowania dialogów.

Koniec końców, serial wyprodukowała platforma Showmax. Odcinki najpierw miały premiere na niej, dopiero później pojawiały się w serwisie Youtube, notując dziesiątki milionów wyświetleń. Na początku 2018 roku prawa do serialu wykupiła Telewizja WP. Potem Showmax wycofał się rynku polskiego, a umowy spowodowały, że Ucho Prezesa zniknęło z Youtube.

Serial mocno zamieszał na scenie politycznej. Głosy uwiecznionych postaci były skrajnie różne, od oburzenia, po ekscytację i to niezależnie od ugrupowania. Ucho Prezesa przyciągnęło też całe rzesze doskonałych aktorów, z Andrzejem Sewerynem, Wiktorem Zborowski, Małgorzatą Niemirską czy Ewą Szykulską na czele.

W listopadzie 2018 roku Robert Górski zapowiedział, że czwarta seria będzie ostatnią. Faktycznie od tamtej pory Ucho Prezesa nie powróciło do internetu ani telewizji. Zagościło jednak w teatrze.

W warszawskim Teatrze 6. piętro na afisz weszła sztuka „Ucho Prezesa czyli Scheda” z częścią aktorów znanych z serialu.

Wydawałoby się, że to faktycznie koniec serialu. Jednak nagle na kanale w portalu Youtube pojawił się krótkometrażowy filmik z Robertem Górskim i Mikołajem Cieślakiem ponownie w rolach Jarosława Kaczyńskiego i Mariusza Błaszczaka. Po jego zawartości można ocenić, że został nakręcony całkiem niedawno. Twórcy milczą na jego temat, a internet wrze od przypuszczeń, czy to zapowiedź kolejnego sezonu. Dowiemy się o tym zapewne niebawem! Tymczasem ekipa jest zajęta tournée po kraju ze sztuką teatralną.

Autor artykułu
More from Piotr Skowron

Muzyka z Polskich Legend

Twórcy Legend Polskich nie poprzestają tylko na filmach. Dookoła nich pojawiają inne...
Czytaj wiecej