„Ucho Prezesa”: sezon trzeci trafi do TV

Robert Górski i spółka już pracują nad trzecim sezonem serialu. "Ucho Prezesa 3" ma ruszyć od marca, a wcześniej trafi do ogólnodostępnej telewizji.

Satyryczną serię „Ucho Prezesa”, ukazującą w krzywym zwierciadle aktualną sytuację polityczną, tworzą Robert Górski i Mikołaj Cieślak z Kabaretu Moralnego Niepokoju. Za pozostałe, liczne główne i drugoplanowe role, odpowiadają wybitni aktorzy. To tej pory, dwa pierwsze sezony można było oglądać wyłącznie przez Internet, za pomocą portalu Youtube.com oraz platformy Showmax.com. Tymczasem, o przejęciu emisji „Ucha” poinformowała Telewizja Wirtualna Polska. Stacja ta jest dostępna w sieciach kablowych, jak również w ogólnodostępnej Cyfrowej Telewizji Naziemnej (DVB+T). Pierwsze, archiwalne odcinki zostaną wyemitowane już 21. stycznia. Start nowego sezonu twórcy zapowiadają na początek marca. TV WP można oglądać w: Multimedia Polska na kanale 38, UPC (dekoder Mediabox kanały 23, 158; dekoder Horizon 12, 116), Vectrze (kanały 175, 194), Toyi (kanał 17), Inei (kanał 28), Netii (kanał 29) oraz nc+ (kanał 170). Czy „Ucho Prezesa” pozostanie w Internecie, tego jeszcze nie wiadomo.

Pomimo, że „Ucho Prezesa 2” zanotowało znaczny spadek oglądalności, to nadal można o nim mówić jako o najpopularniejszym serialu satyrycznym w kraju. Pierwsze odcinki premierowego sezonu oglądała niemal jedna czwarta naszego społeczeństwa. Rekordowy, pierwszy odcinek, do dziś zanotował niemal 10 milionów odsłon. Później oglądalność nieco spadała, pojawiały się odcinki lepsze lub gorsze i, pod koniec drugiego sezonu, ustabilizowała się na poziomie ok. 3 milionów widzów. Spadek może wydawać się ogromny, nadal jednak jest to bardzo przyzwoity wynik. Teraz, gdy zapowiedziano kolejny sezon, możemy jedynie przypuszczać, że przed Robertem Górskim i spółką ogrom pracy. Twórcy zapowiadają na Facebooku że, po ostatnich roszadach w Radzie Ministrów, „Ucho Prezesa” przejdzie również rekonstrukcję. Czy Ministrów, którzy odeszli z Rządu, pożegnamy na stałe? Czy nowe postaci będą tak charyzmatyczne, jak np. Minister Wojny? Tego dowiemy się już niebawem.

https://wp.tv/i,ucho-prezesa-juz-niedlugo-w-telewizji-wp,mid,2013563,cid,8052,klip.html?_ticrsn=5&ticaid=61a9de

 

Autor artykułu
More from Piotr Skowron

Zmiany w kodeksie drogowym: nowe tablice i…

Rząd przygotował kilka ułatwień dla kierowców: brak obowiązku posiadania dokumentów auta czy...
Czytaj wiecej