Ucho Prezesa – tego jeszcze nie było

Nowy miniserial satyryczny Roberta Górskiego to nowość w kraju. Owszem, kabarety niejednokrotnie żartowały z polityków, ale nikt nie zrobił tego jeszcze z takim rozmachem w serwisie youtube.com.

Nowy miniserial satyryczny Roberta Górskiego to nowość w kraju. Owszem, kabarety niejednokrotnie żartowały z polityków, ale nikt nie zrobił tego jeszcze z takim rozmachem w serwisie youtube.com.

Robert Górski, absolwent wydziału polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego szerzej znany jako satyryk i tekściarz. Założył znany Kabaret Moralnego Niepokoju, tworzył telewizyjny Tygodnik Moralnego Niepokoju czy Kabaretowy Klub Dwójki. W swej działalności kabaretowej dotyka wielu tematów, nierzadko obrywa się również politykom. Któż nie pamięta cyklu: „Posiedzenie rządu” w wspomnianym Klubie Dwójki. Górski odgrywał tam rolę premiera Donalda Tuska i zapraszał innych satyryków do obsadzania ministerstw. Każde posiedzenie kończyło się słynnym zaproszeniem do „haratania w gałę”. Po zmianie władzy w Polsce, Górski rozstał się z telewizją publiczną. Wydawało się, że zbiera siły i uderzy z podwójną siłą i nie przeliczyliśmy się, właśnie ruszył nowy cykl: „Ucho prezesa”, nowością jest fakt, że serial jest dostępny wyłącznie w internecie.

To pierwszy raz, gdy taki format jest użyty wśród kabareciarzy z takim rozmachem, doskonałą scenografią i zawodowymi aktorami grającymi role drugoplanowe. W głównej roli obsadził się sam Robert Górski, a że serial opowiada o „TYM Prezesie, w TYM gabinecie, na TEJ ulicy” pojawiły się głosy, że jego aparycja nie pasuje do pierwowzoru. I słusznie, przez różnice w wyglądzie aluzje nie są dosłowne, a to zmusiło do go do skopiowania mimiki i zachowań prezesa. Dzięki temu zobaczyliśmy jak doskonałym aktorem jest Górski mimo braku dyplomu. Kroku mu dotrzymuje Mikołaj Cieślak w roli Mariusza, serialowego adiutanta prezesa. Zwiastun w ciągu kilku dni obejrzało niemal dwa i pół milionów widzów, pierwsze dwa odcinki w ciągu jednego dnia po milionie. Nie będziemy się wdawali w ocenę poziomu humoru, po prostu zobaczcie to sami. Nowe odcinki w kolejne poniedziałki.

https://www.youtube.com/watch?v=LYiAathvVYI

 

https://www.youtube.com/watch?v=vJArZ1jvMLo

Autor artykułu
More from Piotr Skowron

Muzyka z Polskich Legend

Twórcy Legend Polskich nie poprzestają tylko na filmach. Dookoła nich pojawiają inne...
Czytaj wiecej