„Umorzenie” – mecenas Chyłki przygód ciąg dalszy

Choć kilkukrotnie się z nią rozstawał, to jednak nie na długo. Remigusz Mróz widać nie jest w stanie porzucić Chyłki. Słynna prawnik powraca w dziewiątym tomie swych przygód pt.. „Umorzenie”.

Chyłka na wiosnę atakuje ze zdwojoną mocą. Raz, bo właśnie na ogólnodostępną antenę telewizji TVN wchodzi świetnie przyjęty w internecie serial „Chyłka – zginięcie”, dwa – gdyż Remigiusz Mróz zapowiedział „Umorzenie” – dziewiąty tom serii. Już kilkakrotnie najbardziej płodny ostatnio polski pisarz zarzekał się, że musi dać odpocząć Chyłce i Zordonowi, po czym na przekór swym obietnicom wracał do swych chyba najbardziej ulubionych bohaterów. Warszawscy prawnicy lądują w księgarniach z zadziwiającą regularnością – dwóch części na rok. Widząc tę zależność należy się spodziewać jeszcze jednego tomu w tym roku. Tak czy inaczej Mróz już nas przyzwyczaił, że trzeba szybko łapać jego nowości, gdy chce się przeczytać wszystkie, bo nim się spostrzeżecie na półce w księgarni pojawi się kolejna. Mamy dopiero połowę lutego, a pisarz ma na koncie już jedną premierę i jedną zapowiedź.

Remigiusz Mróz to obecnie najbardziej płodny i najbardziej poczytny pisarz młodego pokolenia. Zdj. Dagmara476 via wikimedia commons.

Tą zapowiedzią jest właśnie „Umorzenie”, w którym Chyłka z Zordonem znów podejmą się zadania niemożliwego:

Idealna rodzina. Szczęśliwe małżeństwo, kochająca żona i oddany mąż, dla którego dwójka dzieci jest całym światem. Wydawało się, że nic nie zakłóci idylli, którą cieszyli się Skalscy. Do czasu. Pewnej nocy sąsiedzi słyszą krzyki dochodzące z domu, a kiedy policjanci zjawiają się na miejscu, odnajdują bestialsko zamordowanych matkę z dziećmi. Jedyny trop wiedzie do głowy rodziny, mimo że mężczyzna nigdy nie podniósł ręki na bliskich. Dlaczego zabił? Co takiego sprawiło, że z idealnego męża zmienił się w potwora? Joanna Chyłka ma świadomość, że ze względu na stan zdrowia, każda sprawa może okazać się tą ostatnią. Decyduje się bronić oskarżonego, mimo że ten od razu przyznaje się do popełnienia okrutnej zbrodni. Sprawa wydaje się z góry przegrana, gdyby nie jeden, istotny fakt – sprawca ma żelazne alibi, które przeczy jego winie. Sam jednak twierdzi, że zostało ono sfabrykowane.

Znając Remigiusza Mroza, znów czeka nas masa zwrotów akcji i zaskakujące zaskoczenie, które zapewne zostawi otwartą furtkę do kolejnej dziesiątej części. Umorzenie ma trafić do księgarń 19 marca tego roku.

Autor artykułu
More from Piotr Skowron

Dom z drukarki 3D w 24 godziny

Przyzwyczailiśmy się do coraz większej ilości rzeczy wykonanych przez drukowanie 3D. A...
Czytaj wiecej