“Underdog“ – pierwszy polski film o MMA

Już tylko dwa miesiące dzielą nas od premiery pierwszego polskiego filmu o MMA. 11 stycznia, do kin wejdzie „Underdog“.

Czas leci bardzo szybko. Wydaje się, że zaledwie kilka dni temu pisałem o tym, że ruszają zdjęcia to filmu o MMA, a to było przecież w sierpniu. Na szczęście twórcy nie oszczędzali się na planie i dobrze ten czas wykorzystali. Możemy się już cieszyć pierwszym zwiastunem produkcji, która wejdzie do naszych kin w pierwszej połowie stycznia 2019 roku.

„Underdog“, dyst. NextFilm

W rolach głównych w filmie zobaczymy Eryka Lubosa i Mameda Khalidova. Pierwszy wciela się w zawodnika MMA, który będąc u szczytu formy, popełnia błąd w walce ze swoim największym rywalem i to przekreśla jego dalszą karierę. Jak możecie się domyślić, postanawia wrócić do walki i rozpoczyna przygotowania do odzyskania swojej pozycji.

Reżyserem filmu jest Konrad Niewolski – autor „Symetrii“ z 2003 roku – i mam nadzieję, że on niczym bohater jego najnowszej produkcji, powróci w wybornej formie i pokaże, że te kilka lat ciszy z jego strony, to było zbieranie sił, by stworzyć naprawdę wyborne kino sportowe.

„Underdog” to pełna realistycznych scen akcji opowieść o słabościach i sile człowieka. Zwątpieniu, które pokonuje rodząca się miłość. Opowieść o walce z przeciwnościami losu i podnoszeniu się po upadku. Jeden z odtwórców głównych ról, Mamed Khalidov, tak wypowiada się o filmie:

Wszystko w tym scenariuszu było dopracowane w najmniejszym szczególe, żeby pokazać prawdziwy świat MMA, taki, jaki jest naprawdę. Pokazane są zarówno treningi i życie na ringu, jak i świat poza nim. Tak to właśnie wygląda, że raz możesz być na fali, a później na dnie. Ważne, żeby po tym upadku się podnieść.

Film jest inspirowany prawdziwymi wydarzeniami i poza historią samego bohatera, pokazuje kulisy tego niezwykle popularnego sportu, jakim jest MMA.

„Underdog“, dyst. NextFilm

W „Underdog“ oprócz Eryka Lubosa i Mameda Khalidova pojawią się również inne znane nazwiska: Aleksandra Popławska, Tomasz Włosok, Janusz Chabior, Jarosław Boberek, Emma Giegżno oraz Mariusz Drężek. Dla samego Khalidova będzie to aktorski debiut. Warto wspomnieć, że partnerem i konsultantem produkcji jest Federacja KSW, lider europejskiego rynku MMA.

Premiera filmu 11 stycznia 2019 roku. Koniecznie zobaczcie pierwszy zwiastun.

Autor artykułu
More from Jan Urbanowicz

“Schmigadoon!” – przenieś się do rozśpiewanej krainy [Recenzja]

Wychowałem się przede wszystkim na dwóch gatunkach filmowych: na westernach i musicalach....
Czytaj wiecej