“Underdog“ – pierwszy polski film o MMA

Już tylko dwa miesiące dzielą nas od premiery pierwszego polskiego filmu o MMA. 11 stycznia, do kin wejdzie „Underdog“.

Czas leci bardzo szybko. Wydaje się, że zaledwie kilka dni temu pisałem o tym, że ruszają zdjęcia to filmu o MMA, a to było przecież w sierpniu. Na szczęście twórcy nie oszczędzali się na planie i dobrze ten czas wykorzystali. Możemy się już cieszyć pierwszym zwiastunem produkcji, która wejdzie do naszych kin w pierwszej połowie stycznia 2019 roku.

„Underdog“, dyst. NextFilm

W rolach głównych w filmie zobaczymy Eryka Lubosa i Mameda Khalidova. Pierwszy wciela się w zawodnika MMA, który będąc u szczytu formy, popełnia błąd w walce ze swoim największym rywalem i to przekreśla jego dalszą karierę. Jak możecie się domyślić, postanawia wrócić do walki i rozpoczyna przygotowania do odzyskania swojej pozycji.

Reżyserem filmu jest Konrad Niewolski – autor „Symetrii“ z 2003 roku – i mam nadzieję, że on niczym bohater jego najnowszej produkcji, powróci w wybornej formie i pokaże, że te kilka lat ciszy z jego strony, to było zbieranie sił, by stworzyć naprawdę wyborne kino sportowe.

„Underdog” to pełna realistycznych scen akcji opowieść o słabościach i sile człowieka. Zwątpieniu, które pokonuje rodząca się miłość. Opowieść o walce z przeciwnościami losu i podnoszeniu się po upadku. Jeden z odtwórców głównych ról, Mamed Khalidov, tak wypowiada się o filmie:

Wszystko w tym scenariuszu było dopracowane w najmniejszym szczególe, żeby pokazać prawdziwy świat MMA, taki, jaki jest naprawdę. Pokazane są zarówno treningi i życie na ringu, jak i świat poza nim. Tak to właśnie wygląda, że raz możesz być na fali, a później na dnie. Ważne, żeby po tym upadku się podnieść.

Film jest inspirowany prawdziwymi wydarzeniami i poza historią samego bohatera, pokazuje kulisy tego niezwykle popularnego sportu, jakim jest MMA.

„Underdog“, dyst. NextFilm

W „Underdog“ oprócz Eryka Lubosa i Mameda Khalidova pojawią się również inne znane nazwiska: Aleksandra Popławska, Tomasz Włosok, Janusz Chabior, Jarosław Boberek, Emma Giegżno oraz Mariusz Drężek. Dla samego Khalidova będzie to aktorski debiut. Warto wspomnieć, że partnerem i konsultantem produkcji jest Federacja KSW, lider europejskiego rynku MMA.

Premiera filmu 11 stycznia 2019 roku. Koniecznie zobaczcie pierwszy zwiastun.

Autor artykułu
More from Jan Urbanowicz

Narodziny gwiazdy

9. American Film Festival we Wrocławiu dobiegł końca. Na kinowych ekranach wyświetlono...
Czytaj wiecej