Jelly 2 to smartfon, który zmieścisz w portmonetce

Jelly 2, fot. Unihertz
Jelly 2, fot. Unihertz
Producenci telefonów szukają coraz to nowszych sposobów na zapewnienie nam możliwie jak największych wyświetlaczy przy dopuszczalnym rozmiarze całego urządzenia. W przypadku Jelly 2 chodzi o coś zupełnie odwrotnego.

Firmę Unihertz być może niektórzy z was kojarzą za sprawą telefonu Jelly. To malutki, kieszonkowy smartfon, z którego dało się nie tylko telefonować i SMS-ować – a przy tym zajmował niewiele miejsca w kieszeni. Idea była niezła, ale z wykonaniem poszło znacznie gorzej. Podzespoły telefonu Jelly nie miały szans zapewnić odpowiedniego komfortu użytkowania. Kompromisy na rzecz utrzymania małego rozmiaru wyznaczono nieco zbyt daleko. Jelly może i był mały, ale co z tego, skoro był kiepski. Nic dziwnego, że okazał się sprzedażową klapą. Jelly 2 ma naprawić wszystkie błędy poprzednia.

W teorii nowy minismartfon od Unihertz wygląda nieźle

Jelly 2, fot. Unihertz
Wymiary Jelly 2, fot. Unihertz

Według specyfikacji sprzętowej w Jelly 2 z Androidem 10 znajdziemy procesor Helio P60 z 6 GB RAM i 128 GB pamięci – dość skromnie, ale tym razem jest więcej niż wystarczająco, by aplikacje i gry działały sprawnie. Telefon faktycznie jest maleńki – jego wyświetlacz ma raptem trzy cale przekątnej. Oprogramowanie, rzecz jasna, zostało dostosowane do tak małej powierzchni. Ponoć telefon niezmiennie wygodnie jest obsługiwać za pomocą palca.

W Jelly 2 nie zabraknie też NFC, może więc posłużyć nam jako środek płatniczy. Bezpieczeństwo zapewni natomiast czytnik linii papilarnych, a wszechstronność slot na dwie karty SIM. Telefon nie współpracuje z 5G a tylko z LTE, ale na razie nie powinno to być problemem. Mimo malutkiego rozmiaru nie zabrakło w nim również złącza słuchawkowego i czynnika kart microSD.

Jelly 2 pojawi się w sprzedaży… jeżeli zbierze się odpowiednia liczba chętnych

Jelly 2, fot. Unihertz
Fot. Unihertz

Jak wiele eksperymentalnych produktów, również i ten realizowany jest w ramach crowdfundingu. Jego sprzedaż ruszyła więc jeszcze przed rozpoczęciem produkcji, a tę Unihertz uruchomi, dopiero gdy zainteresowanie osiągnie wcześniej ustalony poziom – co już się stało. Firmie udało się już zebrać dziesięciokrotnie więcej, niż zakładano, a kampania potrwa jeszcze miesiąc. W przedsprzedaży na Kickstarterze Jelly 2 kosztuje 159 dolarów. Nie jest jasne, czy ta sama cena będzie obowiązywała, jeżeli telefon ten trafi do powszechnej sprzedaży.

Autor artykułu
More from Maciej Gajewski

Nokia 2.2 udowadnia, że nowoczesna technologia nie musi być droga

W tym telefonie nie znajdziemy superszybkiego procesora czy niesamowitego aparatu. To proste...
Czytaj wiecej