Usiądź wygodnie

Wyobraź sobie, że wsiadasz do samochodu, pokonujesz setki kilometrów i wysiadając z niego czujesz się bardziej zrelaksowany, jak przed podróżą? Niemożliwe? A jednak!

Z wyzwaniem postanowili się zmierzyć projektanci luksusowego sedana LS. Połączyli rzemiosło mistrzów Takumi i najlepsze tradycje japońskiej gościnności – Omotenashi. W rezultacie powstały wyjątkowo komfortowe fotele Lexusów.

W nowym modelu LS nie brakuje rękodzieła, które wieńczy całość. Design i nowoczesne technologie, wychodzą naprzeciw pielęgnowanej od lat tradycji. Tak jest z elementami drewnianymi, szklanymi, szyciami, laserowymi zdobieniami i właśnie fotelami. Dzięki 28 różym możliwościom ustawienia, zapewniają każdemu znalezienie idealnej pozycji na trasę. Ta wielostopniowa regulacja odpowie na potrzeby każdej sylwetki, dopasuje się do typu nadwozia i innych preferencji użytkownika. Poduszka stabilizuje miednicę i postawę, wsporniki barków zapewniają doskonałe wyczucie kierownicy, boczne podpórki „przytrzymują” dodatkowo kierowcę.

Funkcja masażu, dostępna we wcześniejszych modelach, nie jest już dzisiaj przełomem na rynku. Aby była skuteczniejsza, projektanci zasięgnęli języka u ekspertów japońskiej sztuki masażu Shiatsu – w jakiej kolejności wywierać nacisk, jak silny i na jakie części ciała. Pęcherze powietrzne zostały zintegrowane w oparciach i poduszkach, aby wywierać nacisk na plecy pasażera – ze szczególnym uwzględnieniem części lędźwiowej kręgosłupa. Ale nie tylko kierowca jest dopieszczony, pasażerowie mają do wyboru 7 różnych programów masażu, gdzie każdy z nich ma 15-minutowy cykl.

Funkcja podgrzewanych siedzeń ma nowatorskie rozwiązanie, bowiem ma dwie różne nagrzewnice – jedna umieszczona na wysokości ramion, druga w dolnej części pleców. Podsumowując wszystkie te udogodnienia mają gwarantować to, że jazda będzie wyjątkowo relaksującym doświadczeniem.

Źródło: www.lexus.eu 

Autor artykułu
More from Dominika Telega

Czarne lody

To Amerykanie jedzą najwięcej lodów na świecie, jesteśmy w stanie przywołać niejedną...
Czytaj wiecej