Uzależniony od smartfona? Czas na terapię

O tym, że telefony zawładnęły naszym życiem nie musimy specjalnie pisać. Zobacz co na to austriacki designer...

Ucieczka z życia rodzinnego i towarzyskiego w media społecznościowe, jest już zjawiskiem powszechnie znanym i niestety chorobowym. Z pomocą przychodzi austriacki designer Klemens Schillinger, który zaprojektował gadżet dla wszystkich uzależnionych.

Seria pięciu przedmiotów, wyposażonych w kamienne paciorki, pozwala naśladować i tym samym zaspokajać potrzebę korzystania ze smartfonu. Z wynalazkiem Schillingera możemy wykonywać wszystkie ruchy tzn. przewijanie, powiększanie, przesuwanie.

 

Funkcje cyfrowe zastąpiono terapeutycznymi kamieniami, dzięki którym proces odstawienia telefonu będzie mniej bolesny. Wykonano je z howlitu, rzadkiego minerału z grupy krzemianów, które następnie umieszczono w czarnym polioksymetylenie – poliacetalu. Ponieważ materiały z jakich wykonano przedmioty są dość ciężkie, waga wynalazku odpowiada ciężarowi smartfona.

 

Inspiracją dla designera była nieustanna potrzeba sprawdzania, zaglądania do telefonu, nawet gdy nie oczekujemy nowych powiadomień czy połączeń. To jedna, druga to pisarz Umberto Eco i jego pomysł na rzucenie palenia – zastąpienie fajki patykiem, podtrzymanie fizycznej czynności, ale bez nikotyny. Podobnie jest z jego wynalazkiem – zapewnia stymulację fizyczną, ale nie łączność.

To już drugi projekt autorstwa Schillingera, który ma zniechęcić ludzi do korzystania z urządzeń mobilnych.

Źródło: www.dezeen.com 

Autor artykułu
More from Dominika Telega

KLOCKI LEGO – CZY MOŻNA POCZUĆ GŁÓD PATRZĄC NA NIE?

Czy można poczuć głód patrząc na klocki? Japoński twórca, znany pod pseudonimem...
Czytaj wiecej