Vespa. Wersja biurowa

Czy można sobie wyobrazić bardziej hipsterski skuter od Vespy? A jakby tak przenieść jej charakter do biura, i zasiąść do pracy w fotelu a la Vespa?

Czy można sobie wyobrazić bardziej hipsterski skuter od Vespy? A jakby tak przenieść jej charakter do biura, i zasiąść do pracy w fotelu a la Vespa?

Bel&Bel studio i warsztat to pracownia dwóch artystów i projektantów Carlesa Bela i Jezusa Bela, założona w 2005 roku. Absolwenci Akademii Sztuk Pięknych w Barcelonie, wkrótce zdali sobie sprawę, że połączyła ich nie tylko zbieżność nazwisk, ale i podejście do sztuki nowoczesnej.

Początkowo, ich praca polegała na odświeżeniu starych przedmiotów, przywróceniu im funkcjonalności, przekształceniu w bardziej innowacyjne, udoskonalone technologicznie, niestandardowo personalizowane. Po dekadzie funkcjonowania ich filozofia, a co za tym idzie przedmioty, które tworzą, osiągnęły bardzo rozpoznawalny styl. Prace Bel&Bel pojawiły się na największych, międzynarodowych wystawach sztuki i designu, są często publikowane w mediach. Stali się marką rozpoznawalną na całym świecie z silnym nawiązaniem do standardów „supra-recyklingu”.

BEL&BEL SCOOTER CHAIR BEL&BEL SCOOTER CHAIR BEL&BEL SCOOTER CHAIR

Tym razem biorą na warsztat Vespę, a właściwie części tego legendarnego skutera z lat 80-tych. Ponownie wykorzystali podwozie, tworząc unikatowy fotel obrotowy. Scooter Chair jest w całości ręcznie wykonany przez studio, każdy z elementów posiada swoje numery seryjne, co czyni przedmiot niepowtarzalnym. Posiada funkcję odchylenia, wzmocnioną konstrukcję wewnętrzną i podstawę z tłokiem hydraulicznym do regulacji wysokości. Krzesło jest wygodne i ergonomiczne, obite imitacją skóry, z cichymi kółkami. Ma swój tradycyjny charakter z podzespołami wysokiej klasy, co sprawia, że jest to świetny przykład współczesnego designu. Z emocjonalną nutką – szczególnie dla wszystkich miłośników kultowego motocykla. Wszystkie fotele mają dołączony certyfikat autentyczności Bel&Bel.

BEL&BEL SCOOTER CHAIR BEL&BEL SCOOTER CHAIR

Model podstawowy można spersonalizować za pomocą szerokiej gamy dodatków, dostępny jest w wielu kolorach i jest oczywiście edycją limitowaną. Chcesz – to się pośpiesz, bo jedyna okazja do oglądania, i tylko oglądania, jaka Ci pozostanie to wystawa w muzeum Piaggio we Włoszech.

Więcej: belybel.com

Tagi wpisu
, ,
Autor artykułu
More from Dominika Telega

Ciasta, którym bliżej do galerii sztuki niż cukierni

Fakt, że cukiernicy potrafią nas niezwykle zaskakiwać już nikogo nie dziwi. Dekonstrukcje...
Czytaj wiecej