Visa zapłaci restauracjom za całkowite wycofanie płatności gotówkowych

50 biznesów gastronomicznych otrzyma po 10 tysięcy USD za modernizację swojego systemu płatności i całkowite wycofanie gotówki z lokalu.

Visa wybierze te, które w swoich zgłoszeniach najbardziej kreatywnie i wiarygodnie opiszą, co dla nich znaczy i co im da bezgotówkowość – patrząc z perspektywy gościa, jak i pracownika. Oferta jak na razie dotyczy Stanów Zjednoczonych, gdzie wciąż około 1/3 transakcji odbywa się w tradycyjnej formie.

Visa, bezgotówkowy gigant NR 1 na świecie policzył, że przejście na całkowitą bezgotówkowość może przynieść oszczędności rzędu nawet 312 miliardów dolarów rocznie i 186 milionów roboczogodzin. Podając te liczby mają na myśli takie miasto jak Nowy Jork. Ich celem jest „stworzenie kultury w której gotówka nie będzie już królem”. Ci, którzy otrzymają tą hojną dotację, mogą swobodnie rozporządzać kwotą – ze wskazaniem jednak na wydatki marketingowo-promocyjne. Visa zapowiada, że oferta może zostać rozszerzona na inne branże i do kolejnych krajów. Visa ma nadzieję, że restauratorzy pokonają swój sceptycyzm co do kosztów operacji tylko na terminalach.

Źródło: www.finedininglovers.com 

Autor artykułu
More from Dominika Telega

Suknia ślubna z soli morskiej. Niezwykły projekt izraelskiej artystki

Izraelska artystka Sigalit Landau, zainspirowana sztuką Dybuk, Szymona An-skiego, postanowiła wejść w...
Czytaj wiecej