W Bańce – rozgwieżdżone niebo i wypoczynek w luksusie

Namiot Bitcoin nad jeziorem, fot. W Bańce
Namiot Bitcoin nad jeziorem, fot. W Bańce
Glamping, czyli kemping w luksusowych warunkach, zdobywa coraz większą popularność, ale żeby krótki, wakacyjny wypad zafundował nam wyjątkowe wrażenia, wcale nie trzeba lecieć na drugi koniec świata – wystarczy udać się do centrum Polski, gdzie spędzimy weekend w bańce...

Zasypiać na wygodnym łóżku, nie odrywając oczu od rozgwieżdżonego nieba; budzić się przy romantycznym wschodzie słońca, mogąc przy tym podziwiać otaczającą naturę – zainteresowani? W Bańce to właśnie takie miejsce, w którym (przy dobrych warunkach atmosferycznych) mamy szansę zrealizować te wizje, nie rezygnując przy tym z naszej wygody. Brzmi to dość poetycko i zapewne twórcy mieli na myśli stworzenie przestrzeni, w której każdy będzie się czuć swobodnie; będzie mógł się odciąć od świata zewnętrznego – jak w bańce. To jednak także bardzo dosłowne potraktowanie tematu, ponieważ obiekt oferuje noclegi w sferycznych namiotach, z zewnątrz wyglądających – nie zgadniecie – jak bańki.

Otoczony zielenią, przezroczysty namiot ZEN, fot. W Bańce
Otoczony zielenią, przezroczysty namiot ZEN, fot. W Bańce

Jak zapewniają twórcy W Bańce, wizyta u nich to niepowtarzalna możliwość obcowania z naturą w komfortowych warunkach. Trudno zresztą nie zgodzić się z tym stwierdzeniem, skoro mówimy o jedynym takim miejscu w Polsce. Obiekt leżący w gminie Nowosolna na obrzeżach Łodzi – w centrum Polski i sercu Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich. To zaś oznacza, że łodzianie mają tam raptem 15 minut drogi, warszawiacy natomiast nieco ponad godzinę.

Zielono lub nad jeziorem

Jak na razie pomysłodawcy dysponują dwiema bańkami o różnej charakterystyce. Pierwsza (Bitcoin) jest częściowo przezroczysta i leży nad jeziorem, natomiast druga ZEN jest nieco mniejsza, ale za to otoczona roślinnością, dzięki czemu pozwolono sobie na namiot w pełni przezroczysty. Obie bańki dzieli ponad 60 metrów, dlatego nawet głośni goście nie powinni przeszkadzać sąsiadom. Co ważne, W Bańce oferuje noclegi dwuosobowe – tylko dla osób pełnoletnich i bez możliwości przywiezienia swoich pupili. Same namioty wyposażono w wygodne łóżka o szerokości 160 centymetrów, pościel i koce elektryczne dla zmarzluchów oraz teleskopy.

Bańka Bitcoin nocą, fot. W Bańce
Bańka Bitcoin nocą, fot. W Bańce

Niektórzy pewnie w tym momencie zaczną się zastanawiać: co to za luksus, skoro nie ma sanitariatów? To jednak tylko pozorny problem – oczywiście każdy z gości W Bańce ma dostęp do prywatnej łazienki z jacuzzi oraz kuchni. Ze względów konstrukcyjnych są one po prostu zlokalizowane poza bańką. Jedyne, czego obiekt nie zapewnia, to wyżywienie – to każdy musi zapewnić sobie sam i przyrządzić w kuchni. Możliwe jest też zamówienie jedzenia w jednym z okolicznych lokali.

Zainteresowani glampingiem pod rozgwieżdżonym, polskim niebem, muszą liczyć się z wydatkiem około 400 zł za bańkę, czyli dwie osoby. Ze względu na warunki atmosferyczne obiekt oferuje noclegi od maja do września – to więc ostatnia szansa na wyjątkowe przeżycie w tym roku. Dokładne ceny i dostępność W Bańce oraz więcej informacji o obiekcie znajdziecie na stronie www.wbance.pl.

Widok z namiotu Bitcoin, fot. W Bańce
Widok z namiotu Bitcoin, fot. W Bańce
Autor artykułu
More from Damian Halik

Dżok, czyli krakowski sposób na promocję adopcji psiaków

Niezależnie od tego, ile wycierpiały, i tak oddałyby życie za swych panów...
Czytaj wiecej